Két és félórás küzdelem után 3:2-re nyert az Újpesti TE hazai pályán a Békéscsabai RSE ellen a női Extraliga alapszakaszának 12. fordulójában. A viharsarkiak edzője szerint együttese megdöntötte a hibahalmozás világcsúcsát!

Békéscsabai oldalon több nyitásrontás jellemezte az első perceket, de ezeket jó ütéseikkel korrigálni tudták a látogatók. Az első technikai szünetre 8:6-os vendégvezetéssel vonulhattak az együttesek. A szünetről visszatérve megváltozott a játék képe. A csabaiak hátsósoros támadásai rendre hosszúnak bizonyultak. Nagy Attilának 11:9-es UTE-vezetésnél ki kellett kérnie első idejét. Csapatának ezután sem sikerült magára találnia, és a második technikai pihenőnél már 16:10-es hazai vezetést mutatott a tábla. Ekkor a Békéscsaba újult erővel tért vissza a pályára, és rohamot indított. Megkezdték a fogokozatos felzárkózást a vendégek, és 19:17-nél már Farkas Mihálynak kellett időt kérnie. Már csak egy pont volt a különbség, mikor az UTE rázta meg magát, és ismételten ellépett három ponttal (23:20). A szettnek azonban még ekkor sem volt vége. A csabaiak felzárkóztak 23:22-re, majd 24:24-nél érték utol a fővárosiakat. Pallag Ágnes megállíthatatlan volt. Ütött, blokkolt, mezőnyözött, és a legvégén Soós Nikolett bombájával a vendégek örülhettek a szett megnyerésének (25:27, 0:1).

Az első játékrész izgalmas végjátéka után a második etap elején kicsit ellaposodott a csabaiak játéka. Egymást követték a rontások, amely az eredményen is meglátszott (8:4). Nagy Attila 11:5-nél kényszerült időt kérni. Ismét Kerepeczki Márta érkezett a pályára irányítani. Nagy küzdelem és szép mezőnyvédekezés jellemezte a következő perceket, de a különbség megmaradt. 16:11-es újpesti vezetésnél érkeztek a második technikai időhöz a csapatok, Nagy Attila hamarosan másodjára is időt kért (19:11). Sikerült öt pontra felzárkóznia csapatának, de 20:15-ös állásnál az újpestiek trénere hívta magához játékosait, akik 25:18-ra meg is nyerték a szettet (1:1).

Két csabai rontással és egy Papizsanszkaja-ásszal kezdődött a harmadik szett. Molcsányi Rita bombája szakította meg az újpesti pontgyűjtést, de csak rövid időre, mert két vendég-támadásrontással már 5:1 volt az állás hazaiak javára. Nagy Attila kénytelen volt kikérni első idejét, hogy ráncba szedje csapatát. Két ütés erejéig ez sikeresnek is bizonyult, de utána ismételten újpesti fölény volt érezhető. Sóos helyett Bozóné Bakos Rita érkezett a pályára. Már 11:5-re is vezetett a hazai csapat, ekkor a csabaiak más sebességfokozaton kezdtek el röplabdázni, és elkezdték a felzárkózást. 13:10-nél az UTE időt kért, de ez sem tudta megállítani a vendégeket, akik egyenlítettek, majd átvették a vezetést (15:16). 17:17-nél Jenei Andrea érkezett a pályára, és egy Pallag-ásszal, valamint Bozóné pontjával 19:17-re vezetett a Békéscsaba. Váltakozva este ezután a pontok, az egyik oldalon Soós, a másikon Dambendzet termelte a pontokat. Az UTE 21:21-nél utolérte vendégét, megfordította az állást, és megnyerte a szettet (25:21, 2:1).

A negyedik etapban már az első pillanattól érződött, hogy a csabaiak még nem akarják lezárni a találkozót. Újult erővel érkeztek a pályára, fej-fej mellett lépdeltek a csapatok. Az első technikai időnél 8:7 volt az állás a Békéscsaba javára. Pallag nyitásai nagyon hasznosnak bizonyultak, sikerült elhúzniuk a vendégeknek öt ponttal (13:8). Az Újpest Dambendzet vezérletével elkezdte termelni a pontokat és felzárkózott (16:17). Ekkor ismét megrázták magukat a vendégeknek, és újra elléptek ellenfelüktől. Megállíthatatlanok voltak ezután, nem hagytak kétséget afelől, hogy itt döntő szettre kerül a sor, amely be is következett, a csabaiak 25:19-re megnyerték ezt a részt (2:2).

Egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól az utolsó periódusban. Mindkét együttesen érződött az idegesség, amely a játékra is rányomta időnként a bélyegét. Több nyitásrontás is volt mindkét oldalon. 8:7-es békéscsabai vezetésnél cseréltek térfelet a csapatok. Pallag ütéseit nem tudták védeni a túloldalon (9:11). Ismét egyenlített az újpest, majd egy végtelennek tűnő labdamenet végén a vezetést is átvette (12:11). A vendégek nyitásfogadást rontottak, Kovács Tímea gyönyörűen lesáncolja Molcsányi Rita ütését, ezzel három mérkőzéslabdához jutott az UTE. Az elsőt Bozóné még hárítani tudta, de a másodikat már beütötte az Újpest, így 15:12-re megnyerte a szettet, és 3:2-re a mérkőzést.

Extraliga, nők, alapszakasz, 12. forduló

Újpesti TE – Békéscsabai RSE 3:2 (–25, 18, 21, –19, 12)
Újpest, 300 néző. Játékvezetők: Szabó Zs., Tillmann
Újpest: Papizsanszkaja 7, Kovács T. 14, Rácz 9, Dambendzet 15, Battlay 13, Szombathelyi K. 1. Csere: Nagy F. (liberó), Runge, Lutter E., Bleicher, Ancsin K. Edző: Farkas Mihály
Békéscsaba: Jenei 1, Molcsányi R. 21, Pallag 23, Jezerniczki 12, Czina 4, Soós N. 15. Csere: Bucsi (liberó), Bozóné 2, Kerepeczki 1, Horváth V. Edző: Nagy Attila

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:6, 8:9, 12:10, 16:11, 19:15, 20:19, 23:21, 24:22, 24:24. 2. játszma: 2:2, 5:3, 7:4, 10:5, 12:6, 16:11, 19:12, 21:15, 23:17. 3. szett: 5:1, 8:4, 11:5, 13:8, 15:15, 19:20, 20:21. 4. játszma: 3:3, 6:4, 8:13, 14:16, 16:18, 17:22. 5. játszma: 3:3, 5:5, 7:8, 9:11, 11:11, 14:11

Farkas Mihály: – Nagyon örülök, hogy egy ilyen rendkívül jól küzdő Békéscsaba ellen sikerült ma nyernünk.
Nagy Attila: – Hibahalmozásból ismét világcsúcsot döntöttünk. Sajnos játékosaim nehezen értik meg, hogy szettenként 15 elrontott labdával nem lehet mérkőzést nyerni.