Majdnem döntetlen lett!

2010.11.13. 14:33

A bajnoki nyitányon 3:0-ra kikapott Miskolcon a Szolnok a női NB I-ben. Ahhoz képest megerősödve várta borsodi ellenfelét a Tisza-parti együttes. Ezúttal, az alapszakasz nyolcadik fordulójában sokkal nagyobb csatát vívtak a csapatok, de most is a Miskolc nyert (3:2).

Nagy elánnal kezdte a mérkőzést a Szolnok. A tapasztalt játékosok a jó kezdés adta előnyt a játszma folytatásában megtartva, ellenfelüknél biztosabb támadás-felépítéssel és jó mezőnymunkával viszonylag magabiztosan nyerték meg az első felvonást (25:17, 1:0).

A második szettben tökéletesen megfordultak a szerepek. Jobban kezdett a Miskolc, határozott, erős szélsőtámadásokat vezetve elbizonytalanította a Szolnokot. Ez elsődlegesen a rossz nyitásfogadásokban öltött testet, amelynek természetes következménye volt a gyenge támadásvezetés is. A szettek kiegyenlítődtek (18:25, 1:1).

A harmadik és a negyedik játszma majdnem tökéletes másolata volt az első és másodiknak. Aki előnyt szerzett pontokban, az a játékába is át tudta vinni a pszichés előnyt, és technikailag tudta hozni azt, ami benne van a csapatban. Mindkét csapatot inkább az erős szélső támadások jellemezték. A 26:16 és a 17:25 után jöhetett a döntő szett (2:2).

A tétel az ötödik részben is igazolódott, mivel a Miskolc lépett meg az elején (4:1). Habár tartották előnyüket a borsodiak, a végén a hazaiak mégis a közelükbe férkőztek (14:13), de egy bakizós mérkőzéslabdával a vendégek mégis győztek. Ha lehetne, erre a meccsre a döntetlen jobban illett volna...

A Szolnok erőt meríthet a következőkre az idénynyitónál minőségileg sokkal jobb játékból, a Miskolc pedig képes idegenben hátrányból felállni, és hihetetlen az a fiatalos hév és lendület, ami jellemzi a csapatot.

NB I, nők, alapszakasz, 8. forduló

Szolnoki RK-SI – Albrecht-Miskolci VSC-MISI 2:3 (17, –18, 16, –17, –13)
Szolnok, 100 néző. Játékvezetők: Éva T., László É.
Szolnok: Kun, Szigediné, Nagy B., Illésné, Karakas, Nyári V. Csere: Pammer N. (liberó), Rigó. Edző: Gulyás Ferenc
Miskolc: Leidgeb, Szabó B., Szajkó, Kovács E., Rédei, Mosonyi. Csere: Nagy Zs (liberó), Kis V., Oláh Cs., Kuremszki., Csarkó, Sitkei. Edző: Toma Sándor

8. Kalocsa 9 pont (8:19)
A Szolnok és a Kalocsa egy meccsel kevesebbet játszott, egymás elleni mérkőzésüket november 28-ra halasztották.