Az AVE-Agria RC-Eger hazai pályán 3:0-ra nyert a Szolnoki RK-SI ellen a női NB I alapszakaszának hetedik fordulójában. Az ismét súlyos anyagi gondokkal küzdő hevesi klub játékosai a tagdíjuk korábbi befizetésével vállalták a mérkőzés rendezési költségeit. A meccs képgalériája ide kattintva megtekinthető!

Az ellenfelükkel már ennyire nem voltak jótékonyak a hazai lányok. A Veszprém elleni sikert követően újabb fontos győzelemmel örvendeztették meg szurkolóikat. Nehézségből volt bőven egri oldalon, hiszen Petrás Dalma egész héten betegeskedett, Imreh Kinga pedig lázasan vállalta a mérkőzést. Az újonc szolnokiak az első és a második szettben még keményen küzdöttek. Az első felvonás kiegyensúlyozott volt, míg a másodikban sokáig a vendégeknél volt az előny. A szakasz közepétől gyakorlatilag állva hagyta riválisát a házigazda. A korábbi sokszoros válogatott Nyári Virágot is felvonultató Szolnok a befejező felvonásra sem tudott újítani, így megérdemelten szerezte meg a győzelmet az Eger.

Juhászné Tóth Mária, az Eger edzője: – Örülök az újabb sikernek. Remélem, hogy a következő héten folytatni tudjuk jó szériánkat. Minden tekintetben kiválóan teljesített csapatom, csak gratulálni tudok a lányoknak.

NB I, nők, alapszakasz, 7. forduló

AVE-Agria RC Eger – Szolnoki RK-SI 3:0 (23, 20, 17)
Eger, 100 néző. Játékvezetők: Nagy L., Szél M.
Eger: Petrás, Hajdú, Tóth E., Imreh, Dancs, Róth. Csere: Répászki (liberó). Edző: Juhászné Tóth Mária
Szolnok: Kun B., Szigediné, Illésné, Karakas, Rigó, Nyári. Csere: Kun G. (liberó). Edző: Gulyás Ferenc

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:7, 16:13, 23:21. 2. játszma: 10:15, 16:15, 23:19. 3. játszma: 8:4, 16:8, 23:17

8. Kalocsa 8 pont (8:16)
A Szolnok és a Kalocsa egy meccsel kevesebbet játszott, egymás elleni mérkőzésüket november 28-ra halasztották.

(forrás: agriasport.hu)