Kipukkadt a Békéscsaba!

2012.01.13. 20:42

A Gödöllő annak idején hazai pályán 3:0-ra nyert a Békéscsaba ellen, most pedig idegenben győzte le a viharsarkiakat 3:1-re! A női NB I alapszakaszának 17. fordulójában óriásit csatáztak a csapatok, hiszen a harmadik és a negyedik szett is 26:24 lett.

Egy kellemetlen stílusú, számtalan egykori és jelenlegi válogatottal felálló Gödöllő érkezett pénteken este Békéscsabára. A vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, bár az első szett közepéig tapadtak a hazaiak. A Gödöllő remekül játszott, sáncmunkája különösen figyelemreméltó volt. A csabai ütők kevés jó labdát kaptak társaiktól, és bizony a védekezés is hagyott kívánnivalót maga után. Az első szett már korán eldőlt, egy-két szép Pallag Ágnes-megmozdulás, amit pozitívumként feljegyezhettek.

A második szettben, ha lehet, még pontosabban játszott a Gödöllő, a hazaiakból érezhetően sokat kivett a múlt vasárnapi, Újpest elleni bajnoki, és a szerdai, BSE otthonában lejátszott ötjátszmás Magyar Kupa-mérkőzés. A lényegesen hosszabb cseresorral rendelkező vendégek könnyedén, látványosan, a hazaiak pedig görcsösen röplabdáztak. Kormos Mihálynak időkéréskor volt is mit mondania játékosainak.

A folytatásban egyre több hazai pontnak örülhettek, visszajött a mérkőzésbe a Békéscsaba, és megtartotta az esélyt az egyenlítésre. Minden erejét összeszedve küzdött, hajtott a Csaba, és többször is megközelítette egy pontra ellenfelét. A gödöllőiek azonban továbbra is jól tették a dolgukat, ám a házigazdák a mérkőzésnek ebben a szakaszában már sokkal határozottabbnak bizonyultak és 19:19-nél beérték vendégüket, mi több, a vezetést is átvették. Lényegesen jobbá vált a védekezés, az amerikai Vargas játéka is javult, sokkal több, pontos labdát adott társainak, no és a csabai támadások is többször fejeződtek be ponttal. A viharsarki csapat meg is tartotta előnyét és 1:1-re alakította a játszmaállást.

Gödör került a Gödöllő, már a harmadik szett elején, nem igazán koncentráltak a labdákra, a békéscsabaiak annál inkább, és igen tekintélyes különbséget alakítottak ki. Ki kell emelni Soós Nikolettet, akire rá sem lehetett ismerni. Megzavarodtak a vendégek, a csabaiak nagyszerűen sáncoltak és megérdemelten uralták a harmadik szettet. Egy-egy villanás, ütés erejéig a szerb Medics is megmutatta tudását. A szett derekán visszavett a tempóból a Békéscsaba, az ismét jól védekező Gödöllő igyekezett faragni addigi tetemes hátrányából. Tíz pontról kettőre, majd egyre csökkent a csabai előny, a végén egyenlített is a Gödöllő, mi több, be is húzta a szettet. Hiába játszott talán ebben a szakaszban a legjobban a Békéscsaba, mégis a vendégek örülhettek.

Felváltva estek a pontok a negyedik etapban, jobbára azért a csabaiak vezettek, de legjobbjuk, Pallag Ágnes megsérült! Társai azonban igyekeztek tartani a frontot, jól is védekeztek, de nagyon hiányzott valaki, aki sikerrel fejezte volna be az akciókat. A látogatók lekopírozták az előző szettet, addig settenkedtek a hazaiak nyomában, míg meg nem fordították az eredményt és a második meccslabdát már beütötték (1:3).

NB I, nők, alapszakasz, 17. forduló

Békéscsabai RSE — TEVA-Gödöllő RC 1:3 (—16, 21,—24,—24)

Békéscsaba, 600 néző. Játékvezetők: Hóbor, Donkó
Békéscsaba: Pallag 20, Medics 16, Horváth V. 5, Soós N. 13, Czina 9, Vargas 6. Csere: Molcsányi R. (liberó), Kerepeczki, Fésüs E., Molcsányi P. 1. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet
Gödöllő: Lutter L. 1, Németh Zs. 6, Merkószki 9, Csengeri 17, Szakmáry 12, Széles 7. Csere: Lékó (liberó), Kriegel Zs. 4, Horváth G. 1, Berze. Edző: Ludvig Zsolt

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:3, 5:4, 5:8, 7:8, 9:14, 10:16, 12:18, 15:22. 2. játszma: 0:2, 0:6, 6:8, 6:10, 10:11, 10:13, 12:13, 14:16, 15:18, 19:19, 22:20. 3. játszma: 4:1, 7:2, 10:2, 11:4, 13:5, 16:6, 17:13, 19:13, 20:18, 23:22. 4. játszma: 2:1, 2:3, 5:3, 5:6, 8:9, 11:9, 14:11, 18:13, 19:18, 21:18, 21:22, 23:22

Kormos Mihály:
— A nyitásfogadásunk nagyon gyenge volt, ez az oka a vereségünknek.
Ludvig Zsolt: — A második szett végjátékától a harmadik közepéig nem működött az, ami a mérkőzés többi részében a magunk javára billentette a találkozót. Nagyon meg kellett harcolnunk a győzelemért, ugyanis a Békéscsaba hihetetlen jól küzdött.

(forrás: beol.hu)