Vereség Bulgária ellen

2011.06.03. 21:03

A magyar női válogatott 3:1-re kikapott Bulgáriától az Euroliga második fordulójának első mérkőzésén, Szombathelyen. Statisztika itt! A meccs teljes felvétele ittKépgaléria itt! A két csapat szombaton is összecsap egymással.

A magyarok szereztek vezetést az első szett elején, de gyorsan fordítottak a bolgárok (2:4). Hárommal elléptek a látogatók (4:7), mert a magyarok támadás-befejezése nem volt hatékony. Egyenlítés (7:7) után Bulgária vezetett egy ponttal az első technikainál (7:8). Remekül blokkolt az ellenfél, de Horváth Dóra parádésan támadott, a hátsó sorból is (9:9). Horváth ütéshibája és egy rossz nyitásfogadás után újra elhúztak a bolgárok, Jókay Zoltán időt kért (11:15). Horváth és Józsa remek megoldásaival, Milovits pontjával megint jött a felzárkózás (13:15).

A második kötelező szünet után megint Milovits volt eredményes, de egy nagy bolgár blokk miatt nem jött össze az egyenlítés (16:18). Sőt! Jókaynak megint időt kellett kérnie (16:19). A hajrában mindent bevetettek a mieink, és siker koronázta a felzárkózási hadműveletet, Dragutin Baltic is időt kért (21:22). Bulgária a legvégén már nem hibázott, és egy jó sánccal lezárta a szettet (21:25, 0:1).

Parádésan rajtolt a magyar válogatott (4:1), a bolgárok gyorsan időt kértek. Szorossá vált a helyzet (6:5), de az első technikainál kettő volt közte (8:6). A mieink hibáival egyenlítettek a látogatók (10:10), de a vezetést nem tudták átvenni, mert a magyarok kiválóan koncentráltak (12:10). Hátsósoros támadásrontás után megint egál volt az állás (13:13), Jókay időt kért. Nikolova ásznyitásával fordított Bulgária, és a kötelező szünetben már kettővel vezetett (14:16).

Megint kapott két ászt válogatottunk, a szövetségi kapitány megint időt kért, és a liberót kizárták a nyitásfogadásból. Liliom Rita pontja szakította meg a rossz magyar sorozatot, de a visszakapaszkodás már nem jött össze. A bolgárok magabiztos alapjátékkal, jó nyitásfogadással, megbízható, pontosan feladásokkal haladtak a második etap megnyerése felé (19:21). A hajrában megint hibátlanul röplabdázott Bulgária, és gyorsan lezárta a periódust (19:25, 0:2).

Jó magyar kezdés után a mieink igyekeztek tartani magukat a harmadik részben, s ez olyannyira jól sikerült, hogy egy remek blokkal vezettek a hazaiak az első technikainál (8:7). Kisvártatva már néggyel ment Magyarország (11:7), Dragutin Baltic időt kért. Gyorsan feljöttek a bolgárok, Jókay is kikérte az idejét (11:10). Megint jött egy magyar fellángolás (15:11). A kötelező pihenőt követően egy újabb rossz magyar fogadás Bulgária egyenlítését jelentette (16:16). Magabiztosan tartotta magát együttesünk (20:20), sőt két gyönyörű blokkal el is húzott (23:21). Liliom ászértékű nyitásával játszmalabdához jutott Magyarország, Dragutin Baltic időt kért. Horváth Dóra keresztütésével a magyarok megnyerték a játszmát (25:22, 1:2).

Gyorsan elléptek a bolgárok a negyedik etap elején (2:5), és az első technikainál már néggyel vezettek (4:8). A magyar nézők a tévében ezt már nem láthatták, mert a csatorna tekeműsorra kapcsolt! Jókay Zoltán időt kért (5:10), de pazarul blokkolt Bulgária, és folyamatosan növelte előnyét (7:13). Megpróbálták a lehetetlen a mieink (13:15), és tartották is a mínusz kettőt. Amikor feljött egyre a magyar válogatott (17:18), jött egy bolgár pont, és Jókay időt kért (17:19). Horváth Dóra ejtett, ezzel egyenlítettek a hazaiak (19:19), sőt Horváth jó megoldása nyomán már vezettek is (21:20). Liliom a hátsó sorból bombázott, de egy bolgár sánc után megint a vendégek vezettek (22:20-ról 22:23). Egy eredményes magyar ejtés után Dragutin Baltic időt kért (23:23). Horváth nyitása milliméternyire széles volt, a következő labdamenetben kettős érintést fújt játékvezető, így Bulgária 3:1-re nyert (23:25).

Euroliga, nők, B-csoport, 2. forduló, 1. mérkőzés

Magyarország–Bulgária 1:3 (–21, –19, 22, –23)
Szombathely, 200 néző. Játékvezetők: Kulhanek (osztrák), Lagierski (lengyel)
Magyarország: Milovits, Filipovics, Józsa, Liliom, Horváth D., Miklai. Csere: Kötél D. (liberó), Tálas, Meléndez-Pál. Szövetségi kapitány: Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 11:14, 16:19, 21:23. 2. játszma: 8:6, 14:14, 17:19, 19:23. 3. játszma: 8:7, 14:11, 19:18, 23:21. 4. játszma: 4:8, 11:14, 19:19, 22:23