Az Agria RC-Eger hazai pályán 3:1-re nyert a Palota-Böllhoff ellen a női NB I 5-8. helyéért rendezett rájátszásának hatodik, utolsó fordulójában. A meccs már tétnélküli volt, mert a Veszprém győzött Kalocsán, így a fővárosiakon kívül a bakonyiak maradtak bent, az alföldiek mellett pedig a hevesiek estek ki.

Az utolsó forduló másik mérkőzését szombaton játszották. A Veszprém nyerni tudott Kalocsán, így a bennmaradásért folytatott küzdelemben tét nélkülivé vált az egriek vasárnapi összecsapása. A csapatok izgalommentes találkozón vannak túl, ez azonban nem jelentette azt, hogy a kilátogató sportbarátok unatkoztak. A kezdeti nehézségeket sikeresen vészelték át a hazaiak, és fordítani tudtak fővárosi riválisukkal szemben. Arról, hogy az Agria RC ősztől valóban NB II-es lesz-e, még korai beszélni...

Juhászné Tóth Mária, az Eger edzője: – Az első szettben nehezen lendültünk játékba, ám szerencsére sikerült frissíteni a csapaton. Szoros küzdelem volt, de megérdemelten győztünk. A kiesés miatt viszont csalódottak vagyunk.

NB I, nők, rájátszás, az 5-8. helyért, 6. (utolsó) forduló

Agria RC-Eger – Palota-Böllhoff 3:1 (–19, 19, 22, 24)
Eger, 50 néző. Játékvezetők: Csizmarik, Bodrogi
Eger: Petrás, Hajdú B., Tóth E., Imreh, Kolman, Róth. Csere: Nemes (liberó), Tóth R. Edző: Juhászné Tóth Mária
Palota: Soós I., Valasik, Kiss R., Balogh B., Szepesi, Karácsonyi. Csere: Balog D. (liberó), Kása, Örsi, Haskó. Edző: Szalayné Sebők Éva

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 13:16, 19:23. 2. játszma: 8:7, 16:12, 23:18. 3. játszma: 8:6, 16:14, 23:21. 4. játszma: 8:5, 16:14, 23:22

Kalocsai SE – Veszprémi Egyetemi SC 1:3 (22, –25, –16, –14)