Női szeszély

2012.02.28. 22:45

Vasárnap Békéscsaba―Újpest 0:3, aztán kedden, a női NB I negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén Újpest―Békéscsaba 0:3! Hiába, a nők már csak ilyenek... De mi így szeretjük őket!

Szokatlan módon a mérkőzés előtt a békéscsabaiak ötperces, egészpályás bemelegítést kértek, s ez a váratlan húzás megzavarta az újpestieket. A vendégek nekirontottak a hazaiaknak, Ancsin Ildikónak hamar időt kellett kérnie. Jók voltak a viharsarki nyitásfogadások, amelyből könnyebben támadhatott a csapat. Tovább nőtt a vendégek előnye, és hozták az első szettet (0:1).

A második játszmában ugyan összeszedettebbnek tűnt az UTE, de végig a Békéscsaba vezetett, blokkjaikkal tompították az újpesti támadásokat. Szép játékkal húzták be ezt a szettet is (0:2). A harmadik szakaszban a hazaiak egy utolsó rohamot indítottak, a második technikai szünetig vezettek is. A felvonás közepén aztán fordult a kocka, és a csabaiaké lett a szett, valamint a mérkőzés is (0:3), ezzel kicsikarták az ötödik csatát, amelyet csütörtökön 18 órakor rendeznek Békéscsabán.

NB I, nők, negyeddöntő, 4. mérkőzés

Újpesti TE — Békéscsabai RSE 0:3 (—16, —20, —20)

Újpest, 500 néző. Játékvezetők: Mocsnik, Adler
Újpest: Grózer A. 1, Kapuvári 15, Kovács T. 8, Rácz 3, Mester 6, Nagyné 3. Csere: Balajcza (liberó), Czakó 2. Edző: Ancsin Ildikó
Békéscsaba: Soós N. 13, Fésüs E. 2, Pallag 7, Szombathelyi Sz. 12, Medics 9, Vargas 4. Csere: Molcsányi R. (liberó), Czina 2. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:7, 4:9, 6:16, 10:17, 13:19, 15:21. 2. játszma: 1:3, 4:3, 6:7, 11:10, 12:14, 14:16, 16:18, 19:22. 3. játszma: 3:0, 4:1, 6:3, 8:7, 16:15, 16:18, 18:20

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:2

Ancsin Ildikó:
— Ma játszottunk a legrosszabbul. Nem mentek a nyitások, nem voltak hatékonyak a blokkjaink. Még egyszer ez nem fordulhat elő, megcsináljuk azt, amit vasárnap, és nyerünk!
Kormos Mihály: — Nagyon jól játszottunk, vagányul, határozottan tettük a dolgunkat. Szép győzelem volt, le a kalappal a lányok előtt! Nem bízzuk el magunkat, mert ez a párharc még nem dőlt el.

NB I, nők, negyeddöntő, 2. mérkőzés
Szolnoki Főiskola RK-SI ― Vasas-Óbuda-Hofeka 0:3 (―18, ―11, ―19)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:0, a Vasas javára.

A címvédő BSE és a Gödöllő már korábban biztosította a helyét a legjobb négy között.

(forrás: brse.hu)

Címkék: bajnokság békéscsaba röplabda ute újpest nb1 rájátszás brse