A Veszprémi Egyetemi SC hazai pályán 3:1-re nyert a Tatabányai Volán SE ellen a női NB I 9-13. helyéért zajló rájátszásának első fordulójában. A vendégeknek reális esélyük volt a pontszerzésre, de nem jártak szerencsével.

Az első játszmában pontos nyitásokkal, jól kezdett a Veszprém (4:0, 8:3), de visszaesett a teljesítmény, így a Tatabánya egyenlített. 11:11-es állásnál Katona Péter időkérése után is tovább meneteltek a vendégek (18:25, 0:1). A második felvonásban fej-fej mellett haladtak a csapatok (4:4, 7:8), majd a koncentráltabb játéknak és a jó ütemben elért labdáknak köszönhetően átvette a vezetést a VESC (25:17, 1:1).

A harmadik játékrész hozta a legkiegyenlítettebb játékot és a legnagyobb izgalmakat. A biztató kezdés (5:1, 6:3) után pontatlanságok, rossz nyitások és outok után ismét felzárkóztak a vendégek (9:9). A kiélezett hajrában (21:21, 25:25) a Tatabánya több hibája mellett a VESC pontos feladásainak és jól irányzott ütéseinek köszönhetően 28:26 lett a vége (2:1). A tatabányaiaknak többször is lehetőségük nyílt arra, hogy megnyerjék ezt a játszmát. A Veszprém előtt egyszer adódott alkalom, és azt ki is használta...

Az utolsó játszmában továbbra is folytatódott a fej-fej melletti játék (6:5, 7:7). A VESC több oldalvonal mellé és középre érkező vendéglabdát nem ért el, így hátrányba is került (15:17). Az időkérés után lendületet kapott a bakonyi együttes, a többször eredményesen kivitelezett sáncokkal és a sikeres, gyors ütésekkel fordítottak (20:19), végül 25:22-re nyertek is . A negyedik játszmára sem tört össze a vendégcsapat. Szinte végig vezetett is, de a hajrát elizgulta, és a sok rontás már nem fért bele (3:1).

NB I, nők, rájátszás a 9-13. helyért, 1. forduló

Veszprémi Egyetemi SC ― Tatabányai Volán SE 3:1 (―18, 17, 26, 22)

Veszprém, 100 néző. Játékvezetők: Vári, Vigh
Veszprém: Pintér E., Telek, Szelle, Környei, Földesi, Jezerniczki. Csere: Erdősi Dordzsceren, Pós, Molnár B. Edző: Katona Péter
Tatabánya: Pap I., Dombi, Haász, Mészáros, Szatori, Szővérdffy. Csere: Sínai, Tóth R. (liberók), Koller. Edző: Tálosné Rozsinszki Rita

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 5:1, 8:5, 12:11, 13:16, 15:18. 2. játszma: 4:4, 7:8, 12:10, 19:13. 3. játszma: 6:3, 12:9, 19:15, 23:24, 26:26. 4. játszma: 2:6, 8:13, 15:17, 18:18, 20:20, 22:22

ÉRTÉKELÉSEK

Katona Péter,
a Veszprém edzője: ― Nagyon szükségünk volt már erre a mérkőzésre. A hosszú kihagyás meglátszott a játékunkon, ezt a meccset simán kellett volna hozni, nem ilyen nehezen. Jezerniczki Tímea center- és Pintér Eszter feladójátéka dicséretet érdemel, nyitásfogadásban és mezőnyjátékban még javulni kell.
Tóth Pál István, a Tatabánya technikai vezetője: ― Egy hajszál hiányzott az egy ponthoz, sőt még a győzelem is elérhető eredménynek tűnt. Ezen a meccsen azonban a szerencse is elpártolt tőlünk.

(forrás: Veszprém megyei Napló, kemma.hu)

Címkék: volán bajnokság tatabánya veszprém röplabda nb1 rájátszás vesc