Hetedik mérkőzését is megnyerte a Fino-Kaposvár a férfi NB I alapszakaszában. A somogyiak a Szolnokot fogadták, és magabiztosan győztek 3:0-ra! Geiger András bokasérülése miatt hiányzott a pályáról, a többiek viszont nagy lelkesedéssel vetették bele magukat a szombat délutáni bajnoki mérkőzésbe.

A Szolnok ellen a papírforma somogyi sikerrel kecsegtetett, és nem is kellett csalódnunk. Az első szett sokáig szoros küzdelmet hozott, a két együttes fej-fej mellett haladt. 6:8 után Gergye Roland hatásos nyitásai hoztak fordulatot, ezután már végig a házigazda járt valamivel előrébb. Kaszap Tamás ugyancsak nagyszerűen szervált, a társak pedig főként a széleken támadtak eredményesen. A végén sem kellett izgulnia a közönségnek: Nacsa Gábor játszmalabdához juttatta a társaságot, Gergye Roland vízfakasztó ütése pedig véget vetett a csatának (25:19, 1:0).

A térfélcsere után hamar kialakult az a különbség a két csapat között, amire az első játszmában hosszú percekig vártak a somogyiak. Nagy József remek ásznyitása és Szabó Alpár blokkja tovább fokozta az amúgy is jó hangulatot. Az első technikai szünetben 8:4 állt a táblán, a szett derekán pedig már tíz ponttal vezetett a házigazda. 22:11 után kissé kiengedtek a kaposváriak, a látogatók pedig ezt kihasználva szépen felzárkóztak. A végén még Bede lepte meg a házigazda játékosait két ravasz szervával, de ez csak arra volt elég, hogy szorosabb legyen a végeredmény (25:18, 2:0).

A harmadik játékrészben sem változott a helyzet: már az elejétől a Kaposvár irányított, de a csapat 9:3-as állásnál túlságosan megnyugodott, és a Szolnok pillanatok alatt feljött két pontra. Ekkor újra megrázta magát a címvédő, és előbb Nagy József, majd Nacsa próbálta lehűteni a vendégek lelkesedését egy-egy nagy blokkal. A hajrában a csereként beállt Bozóki Bence és Vajda Tamás tette le a névjegyét egy-egy bátor támadással, majd egy hosszú szolnoki nyitás zárta le a bő egy órás találkozót (25:19, 3:0).

A Kaposvár hetedik mérkőzését is megnyerte, és megerősítette a helyét a tabella élén.

NB I, férfiak, alapszakasz, 8. forduló

Fino-Kaposvár — Szolnoki Főiskola RK-SI 3:0 (19, 18, 19)
Kaposvár, 250 néző. Játékvezetők: László É., Bátkai-Katona
Kaposvár: Kaszap 4, Nacsa 10, Nagy J. 10, Lesznyik 10, Gergye 7, Szabó A. 4. Csere: Dömötör, Deák (liberó), Magyar B., Bozóki 2, Vajda 1. Edző: Demeter György
Szolnok: Rása A. 3, Bodonyi 4, Szöllősi 9, Kovács S. 7, Rása G., Tarjányi 7. Csere: Bene (liberó), Bede 1, Tóth I. Edző: Gulyás Ferenc

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:1, 3:2, 5:6, 6:8, 9:8, 13:11, 16:14, 18:15, 20:17, 20:19. 2. játszma: 2:1, 6:2, 8:4, 10:5, 15:6, 17:7, 18:8, 18:10, 21:10, 22:11, 23:15, 24:15. 3. játszma: 1:0, 3:2, 6:2, 9:3, 10:8, 12:8, 16:10, 22:15, 24:16

A mérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

A juniormeccs statisztikája ide kattintva megtekinthető!

Demeter György:
— A nyitásfogadásaink és a nyitásfogadások utáni első támadásaink ugyan ma döcögtek, de így is végül meggyőző fölénnyel nyertünk.
Gulyás Ferenc: — Tudtuk, mire számíthatunk a Kaposvár otthonában, a címvédő főleg a gyorsabb játékával és a nyitásaival kerekedett fölénk.

(forrás: kapos.hu)