Bajnok a Kaposvár

2011.04.26. 23:35

A Fino-Kaposvár hazai pályán 3:0-ra győzött a Kalo-Méh-Kecskeméti SE ellen a férfi Extraliga döntőjének harmadik mérkőzésén. Statisztika itt! Képgaléria itt! A címvédő somogyiak ezzel összesítésben 3:0-ra megnyerték a párharcot, és a klub történetében 13. alkalommal, megszakítás nélkül ötödször lettek bajnokok.

Jól kezdett a házigazda, Kaszap Tamás ászszervája adta meg az alaphangot, Gergye Roland szép ütése után pedig már 6:2 állt a táblán. A folytatásban egymás után háromszor is hibáztak a kaposváriak, a Kecskemét pedig élt a lehetőséggel, és egyenlített. Ezután felváltva estek a pontok, de egy kicsivel mindig a lelkes vendégek jártak előrébb. 20:22-nél Kaszapot váltotta feladóposzton ifj. Laszczik Iván, a csapat pedig egymás után három pontot szerzett. A játszmalabdára sem kellett már sokat várni, aztán egy parádés labdamenet végén a szezon felfedezettje, Gergye Roland mattolta az alföldieket (25:23, 1:0).

A térfélcsere után eleinte a vendégek jártak előrébb, a Kaposvár 7:7-nél fogta be ellenfelét, majd átvette a játék irányítását. A csereként beállt Bagics Balázs szép blokkokkal tette le névjegyét, Gergye bombaütése után pedig már hét pont volt a különbség. A somogyiak a hajrában sem engedtek ki, és előbb Schulcz játszmalabdához juttatta a társaságot, Nagy József pontos centertámadása pedig pontot tett a küzdelem végére (25:17, 2:0).

Nagy lendülettel kezdte a harmadik játékrészt a kaposvári együttes, és az első technikai szünetben már 8:2 volt az eredmény. A vendégek Csala Bernát pontjaival eredtek a címvédő nyomába, de két pontnál közelebb nem jutottak. A hazaiak mindig a legjobbkor tudtak újítani, a végén pedig már nem adtak esélyt a kecskemétieknek. Gergye 24:17-re alakította az állást, Schulcz István pedig befejezte a mérkőzést, és vele együtt a bajnoki döntőt (3:0).

Extraliga, férfiak, döntő, 3. mérkőzés

Fino-Kaposvár – Kalo-Méh-Kecskeméti SE 3:0 (23, 17, 18)
Kaposvár, 400 néző. Játékvezetők: Hóbor, ifj. Szabó P.
Kaposvár: Kaszap 4, Hoboth Á. 2, Nagy J. 6, ifj. Schulcz I. 13, Gergye 11, Szabó A. 2. Csere: Dömötör (liberó), ifj. Laszczik I., Bagics Balázs 4, Magyar. Edző: Kántor Sándor
Kecskemét: Tóth I. G., Rapi 7, Farkas P. 2, Somodi 8, Csala 8, Dorcsák 5. Csere: Szabó T. (liberó), Bokor G. 1, Hatvany Zs., Jantovics. Edző: Karagics Mátyás

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:2, 6:7, 9:11, 11:13, 14:13, 16:18, 19:21, 20:22, 23:22. 2. játszma: 0:1, 1:4, 4:7, 7:7, 7:8, 12:8, 16:10, 18:11, 20:14, 22:16. 3. játszma: 2:0, 5:1, 8:2, 9:6, 14:12, 19:15, 21:17, 24:17

Kántor Sándor: – Hullámzó játékkal ugyan, de ami a legfontosabb, hogy idehaza nyertünk, és lettünk ismét bajnokok. Fiatal csapatunktól ez elismerésre méltó. Vége a munkának, most együtt ünnepelhetünk.
Karagics Mátyás: – Miután a Kaposvár ma sok hibával játszott, úgy érzem, hogy áldozati bárányok voltunk ezen a találkozón. Azt értem ezalatt, hogy ma tudtuk volna leginkább legyőzni a Kaposvárt, de sajnos nem volt elég hitünk hozzá. Számomra egy marad, a gratuláció. Nem vitás, hogy Kaposvár megérdemelten lett ismét bajnok.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0, a Kaposvár javára.

(forrás: kapos.hu)