Az Újpesti TE 3:1-re győzött az NRK-Nyíregyháza otthonában a női Extraliga negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén. A fővárosiak ezzel 2:1-re megnyerték a párharcot, és bejutottak az elődöntőbe. Az újpesti női röplabdacsapat legutóbb 1990-ben, tehát 21 éve szerepelt a legjobb négy között az élvonalban!

• A nyíregyházi meccs fotógalériája 1.
• A nyíregyházi meccs fotógalériája 2.

Az első két játékrészben az ex-nyíregyháziak, Kapuvári Melinda és Battlay Krisztina vezérletével az újpestiek értek révbe, és talán már el is könyvelték a sima sikert (0:1). Ráadásul a második szett elején az egyébként sérülésekkel sújtotta hazaiaknál Pető Tamara ujja hátrabicsaklott, így nem tudta folytatni a játékot (0:2). Aztán a harmadik etap előtti szünetben Kőhalmi Richárd valami igen varázsaltosat mondhatott, mert Ilyés Bettina vezérletével parádés teljesítménnyel rukkoltak ki a fiatal hazaiak, és mindössze tíz pontot engedélyeztek az újpestieknek (1:2).

Joggal bizakodhatott a lelkes hazai publikum, hogy sikerül majd a folytatás a szabolcsiaknak, hiszen a negyedik játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott. A hajrához előnnyel jutott az NRK, amelynek 24:23-nál játszmalabdája volt! A legvégére ezúttal is elfogyott az erő, az UTE fordítani tudott, és így bejutott a legjobb négy közé (1:3).

Extraliga, nők, negyeddöntő, 3. mérkőzés

NRK-Nyíregyháza – Újpesti TE 1:3 (–20, –22, 10, –24)
Nyíregyháza, 300 néző. Játékvezetők: Adler, Pőcze
Nyíregyháza: Ilyés B. 26, Erdős Zs. 4, Katona B. 21, Pető, Poór, Erdősné 19. Csere: Petróczi (liberó), Jakab. Edző: Kőhalmi Richárd
Újpest: Papizsanszka 3, Kovács T. 7, Kapuvári 16, Dambendzet 7, Battlay 17, Szombathelyi K. 5. Csere: Ancsin I. (liberó), Lutter L., Hadnagy R. 1, Rácz, Várhegyi 1. Edző: Farkas Mihály

Az eredmény alakulása.  1. játszma (23 perc): 1:1, 7:7, 14:17, 16:20, 18:23. 2. játszma (25): 0:2, 5:8, 13:18, 18:20, 21:22. 3. játszma (18): 5:5, 10:6, 18:10. 4. játszma (24): 1:0, 4:2, 6:6, 13:14, 18:18, 22:21, 23:22, 24:23

Kőhalmi Richárd: – Emberfelettit produkáltak a lányok. Gratulálok a három meccsen nyújtott teljesítményükhöz, az újpestieknek pedig a négy közé jutáshoz.
Farkas Mihály: – Minden elismerésem a nyíregyházi játékosoké és Kőhalmi Richárd kollégámé. Gratulálok csapatomnak, és bízom abban, hogy éremmel zárjuk a bajnokságot.