Hozta a kulcsfontosságú mérkőzést a BITT-Kaposvári NRC együttese. A somogyi lányok az NB I 1-4. helyéért zajló középszakaszának ötödik fordulójában hazai pályán 3:1-re nyertek a Szolnoki Főiskola RK-SI ellen. Ezzel az eredménnyel mindkét csapat versenyben maradt az osztályozót érő második hely eléréséért.

Sorsdöntő mérkőzés előtt állt pénteken a Kaposvár, amelynek mindenképpen nyernie kellett az elmúlt hetekben kiválóan teljesítő Szolnok ellen, hogy versenyben maradjon az osztályozós helyezésért. A somogyi együttesből Rák Rebeka és Császár Alexandra hiányzott betegség miatt, a többiek lelkesen és elszántan kezdték meg a bemelegítést a kaposvári Intersport Áruháztól kapott új szerelésben.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, és az első szett derekán már öt ponttal vezettek. A kaposváriak ezután eszméltek, és Balajcza Barbara pontjaival megkezdték a felzárkózást, Harmath Zsófia ásznyitása után pedig az egyenlítés is összejött (16:16). A házigazda 1:0 után 19:18-nál vezetett újra Pintér Zsanett pontjával, és a hajrában sem engedte, hogy meglepje az ellenfele. 24:21 után ugyan még két pontot szerzett a Szolnok, de Pintér pontot tett a küzdelem végére (1:0).

A népes szurkolótábor a folytatásban is jól szórakozott, az elején megint csak a vendégek jártak előrébb, 13:13 után azonban már nem volt kérdés, melyik csapat nyeri a játszmát. Szombathelyi Szandra jó nyitásai alapozták meg azt a remek sorozatot, amelynek végén már öt pont volt a somogyiak előnye. A végén Balajcza termelte szorgosan a pontokat, a vendégek pedig sok hibával, időnként hitehagyottan röplabdáztak. A 25:19-es eredmény Nagy Bernadett széles ütése után alakult ki.

A harmadik játékrészben sem változott a forgatókönyv: a vendégek már 5:1-re, majd 13:8-ra vezettek, amikor visszatértek a kaposvári remények. Újra összeállt a nyitásfogadás és nagyszerű blokkokra is futotta a lányok erejéből. Természetesen a szolnokiak is szerették volna megragadni az utolsó esélyt, így izgalmas csata bontakozott ki a folytatásban. 21:19 után egymás után négy pontot szerzett a Szolnok, majd Szombathelyi Szandra többször is egyenlített. A legvégén jobban összpontosítottak a vendégek, és kiharcolták a szakaszgyőzelmet (24:26, 2:1).

A negyedik szettben a kaposváriak már semmit nem bíztak a véletlenre, az első technikai szünetben kettő, a másodikban pedig már öt pont volt az előnyük. Szombathelyi továbbra is ponterősen játszott, középen pedig Harmath Zsófia produkált szép dolgokat. A vendégek egyre többet hibáztak, 19:13 után mégis felzárkóztak két pontra, a hazai időkérés ellenére pedig Karakas blokkjával egyenlíteni tudtak. 22:22 után remek labdamenetek következtek, és előbb Pintér Zsanett blokkolta a vendégeket, majd Horváth Petra következett a sorban – ez utóbbi mozdulattal nem csak a szettet, hanem a nagyszerű mérkőzést is megnyerték a kaposváriak.

A mérkőzést támogató 1. Magyar Cukor Manufaktúra Kft. különdíját a mérkőzés legjobb kaposvári játékosa, Balajcza Barbara vehette át.

NB I, nők, középszakasz, az 1-4. helyért, 5. forduló

BITT-Kaposvári NRC – Szolnoki Főiskola RK-SI 3:1 (23, 19, –24, 22)
Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Horváth M., Prukner
Kaposvár: Pálfy 3, Balajcza 16, Szombathelyi Sz. 13, Pintér Zs. 15, Horváth P. 12, Harmath 9. Csere: Horváth Zs. (liberó), Kondor G. Edző: Halász Márta
Szolnok: Karakas 21, Nagy B. 7, Szegediné 4, Nyári V. 9, Kun 4, Illésné 6. Csere: Pammer (libero), Hegedűs 5. Edző: Gulyás Ferenc

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:4, 3:7, 8:12, 9:14, 11:16, 16:16, 18:18, 19:18, 23:19. 2. játszma: 0:3, 5:6, 7:8, 9:8, 9:12, 13:13, 18:13, 22:17. 3. játszma: 1:5, 4:5, 6:8, 8:13, 13:14, 14:16, 17:16, 19:18, 21:19, 21:23, 23:23, 23:24, 24:25. 4. játszma: 0:2, 2:2, 3:3, 6:3, 8:6, 11:7, 12:10, 16:11, 19:13, 19:19, 22:22, 24:22

(forrás: kapos.hu)