Győzelemmel zárta a női NB I alapszakaszát a BITT-Kaposvári NRC. A somogyi lányok a 14. (utolsó) fordulóban hazai pályán 3:0-ra nyertek a Palota-Bölhoff ellen. Az első és a harmadik szett nagy csatát hozott, a második játszmában viszont mindössze kilenc pontig jutottak a tartalékos összeállításban pályára lépő, sokat hibázó vendégek.

Az alapszakasz utolsó fordulójának immár tét nélküli mérkőzésén nehezen melegedett játékba a kaposvári együttes. A találkozó elején jobban ment a lelkes fővárosiaknak, akik gyorsan megléptek öt ponttal. A házigazda ekkor eszmélt, és szinte pillanatok alatt egyenlített. A folytatásban is egy picivel előrébb járt a Palota, a hajrában aztán már az történt a pályán, amit a hazai játékosok akartak. 19:19-nél utolérték ellenfelüket, Balajcza Barbara blokkja után pedig már náluk volt az előny. Szombathelyi Szandra szorgalmasan termelte a pontokat, Balajcza bombája pedig kialakította a 25:21-es végeredményt (1:0).

A térfélcsere után 2:3-ig tartott csak az alsóházi Palota öröme, a Kaposvár ezután nemes egyszerűséggel állva hagyta ellenfelét. Balajcza remek nyitásai adták meg az alaphangot a pontos támadásokhoz, és ezekben a percekben arra is maradt erő, hogy a csapat színezze a játékot. Szombathelyi továbbra is ponterős volt, de a többiek is hozzátették a magukét a magabiztos sikerhez. A lányok egy pillanatra sem engedtek ki, és Szombathelyi pontjaival elkönyvelhették a 25:9-es játszmagyőzelmet (2:0).

A harmadik játékrészben Kondor Gabriella, Császár Alexandra és Győrbíró Kamilla is lehetőséget kapott a kaposvári együttesben, 1:5-ös állásnál viszont már kénytelen volt időt kérni Halász Márta edző.  Üde színfolt volt a 17 esztendős Győrbíró ásznyitása, majd Balajcza pontjával 8:11-re zárkózott a Kaposvár. A találkozó egyik legszebb labdamenetében Szombathelyi mentett nagy bravúrral, majd Balajcza ejtette be a labdát a fővárosi sánc mögé, ez sem volt azonban elég a fordításhoz. A második technikai szünetben már hét pont volt a Palota előnye, aztán 10:18 is állt a táblán. A somogyi lányok azonban nem adták fel, és nagyot küzdve sikerült ledolgozniuk tetemes hátrányukat. A fővárosiak érthetetlen módon még akkor is sokat bizonytalankodtak, amikor már nyeregben érezhették magukat, a hazaiak pedig lépésről lépésre kerültek hozzájuk közelebb. A hajrában előbb Kondor Gabriella pontjaival összejött az egyenlítés, majd Császár Alexandra blokkja a remek győzelmet is meghozta karácsonyra a kaposvári lányoknak és a szurkolótábornak (3:0).

A Kaposvár a második helyen fejezte be az alapszakaszt, és a fiatal csapat az alapszakaszban ismét megmutatta, hogy tehetséges, lelkes játékosok alkotják. Az év végi pihenő után következhetnek a középszakasz izgalmai!

NB I, nők, alapszakasz, 14. (utolsó) forduló

BITT-Kaposvári NRC – Palota-Bölhoff 3:0 (21, 9, 24)
Kaposvár, 150 néző. Játékvezetők: Vári, Mezei
Kaposvár: Balajcza 12, Szombathelyi Sz. 17, Pintér Zs. 7, Harmath 5, Pálfy 1, Rák 4. Csere: Horváth Zs. (liberó), Ihász 1, Kondor G. 4, Császár 3, Győrbíró 4. Edző: Halász Márta
Palota: Balogh B. 5, Kiss R. 4, Karácsonyi 4, Szepesi 7, Péter K., Valasik 7. Csere: Hajagos (liberó), Kása, Örsi 1. Edző: Szalayné Sebők Éva

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:0, 2:4, 4:4, 5:10, 10:10, 15:16, 16:19, 19:19, 23:19, 24:21. 2. játszma: 2:0, 2:3, 10:3, 14:4, 16:5, 20:8, 24:9. 3. játszma: 1:5, 2:7, 3:9, 5:9, 8:11, 9:13, 9:16, 10:18, 14:18, 15:20, 19:21, 21:22, 24:22, 24:24, 25:24