A női Extraliga alapszakaszának 12. fordulójában mindhárom budapesti csapat (a Vasas, az Újpest és a BSE), valamint a főváros-közeli Gödöllő is győzött! A továbbra is rendkívül szoros tabella megint átrendeződött.

A Nyíregyházi Főiskola SE hazai pályán komoly játszmanyerési esélyt szalasztott el a Gödöllő ellen az első részben. Merkószki Tünde szépen termelte a pontokat, az ő nyitásai kellettek ahhoz, hogy az első szettben 23:20-ról egyenlíteni, majd fordítani tudjon a látogató, pedig a házigazdának három játszmalabdája is volt. Az elszalasztott esély visszavetette a Nyíregyházát, amelynek a folytatásban végig kapaszkodnia kellett.

A második etapban majdnem sikerült a bravúr a szabolcsiaknak, hiszen kilencpontos hátrányból sikerült feljönniük kettőre, de a harmadik, egyben utolsó felvonásban csak akkor sikerült kozmetikázniuk az eredményen, amikor az ellenfél a cserejátékosait is bevetette. Ezzel együtt – különösen az első szettben, de még a másodikban is – a szezon egyik legjobb játékát nyújtotta az újonc. Ez a kezdőfeladóját, Borlai Lucát, valamint két liberóját, a Vasas ellen parádézó Berze Zsófiát, illetve Lékó Lillát nélkülöző Gödöllő ellen csak a tisztes helytálláshoz volt elegendő, a részsikerhez kevésnek bizonyult.

A mérkőzés képgalériája ide kattintva megtekinthető!

Extraliga, nők, alapszakasz, 12. forduló

Nyíregyházi Főiskola SE – TEVA-Gödöllői RC 0:3 (–27, –20, –13)
Nyíregyháza, 100 néző. Játékvezetők: Hóbor, Szél M.
Nyíregyháza: Sipos T. 4, Savic 1, Szikszai 10, Tóth D. 8, Sipos Z. 4, Roma 4. Csere: Szalai (liberó), Czipták, Morvai 2, Akimova. Edző: Kolozsi János
Gödöllő: Németh Zs. 3, Merkószki 15, Széles 12, Bajáriné 12, Tóth L. 5, Szakmáry 2. Csere: Kriegel Zs. 5, Kecskés, Háfra, Szűcs Zs. 1. Edző: Deme Gábor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:6, 6:10, 10:10, 14:14, 17:14, 21:19, 23:19, 23:24, 27:26. 2. játszma: 3:2, 3:7, 6:9, 9:15, 13:18, 18:20, 19:24. 3. játszma: 1:10, 3:14, 5:18, 7:21, 9:23, 12:23

Kolozsi János: – Jól indítottuk a mérkőzést, jól is haraptunk az első két szettben. Ha a nyitójátszma végjátéka másképpen alakul, akkor ez a mérkőzés még szorosabb és hosszabb lett volna, de azt kell mondanom, hogy bíztató teljesítményt nyújtottunk.
Deme Gábor: – A rossz előjelek igazolódtak az első szettben, azt a szakaszt nagyon nehezen nyertük meg a motivált hazaiak ellen, utána, ha nyögvenyelősen is, de hoztuk a mérkőzést.

BSE-FCSM – NRK-Nyíregyháza 3:0 (21, 24, 10)
Városmajor, 100 néző. Játékvezetők: Pőcze, Farkas
BSE: Horváth A., Tóthné, Gudmann, Sándor R., Hackl, Kötél D. Csere: Tóth A. (liberó), Gregori. Edző: Hollósy László
Nyíregyháza: Erdős Zs., Katona B., Bodnár N., Ilyés, Kapuvári, Erdősné. Csere: Petróczi (liberó), Sitku. Pető. Edző: Kőhalmi Richárd

Kőhalmi Richárd: – Az első két játékrészben egységesen, jól játszottunk, a harmadikra sajnos szétesett a csapatjátékunk.

Vasas Duna Autó Óbuda – MÁV Előre SC 3:1 (29, 23, –22, 10)
Újpesti TE – Békéscsabai RSE 3:2 (–25, 18, 21, –19, 11)