A Csepel 3:1-re nyert a Nyíregyháza ellen a férfi NB I alapszakaszának 12. fordulójából elhalasztott mérkőzésén, amely este fél kilenckor kezdődött. A győztes fővárosiak így ismét az Extraligában való feljutást jelentő második helyen állnak a tabellán.

Megfogyatkozva, felforgatott csapattal és nem a legideálisabb előjelekkel vágott neki a meccsnek a házigazda. A találkozó végül egy szettet leszámítva nem okozott különösebb gondot a csepelieknek, akik alaposan felforgatott kezdővel léptek pályára. A betegség miatt hiányzó Horváth Andrást ezúttal Daróczi Gergely helyettesítette a feladóátló-poszton, így az ő helyét Fogl Csaba vette át. A mérkőzést roppant magabiztosan kezdte a Csepel. 8:3, majd 13:3 is volt már az eredmény, ám a gyengélkedő Nyíregyházát talpra állították a fővárosiak, ehhez elég volt néhány pontatlan nyitásfogadás és elhibázott támadás. A kisebb hullámvölgyet aztán túlélte a házigazda, és viszonylag simán hozta az első játszmát (25:14, 1:0).

A folytatásban aztán jött egy rossz ütés, két rossz szervafogadás, és pillanatok alatt 1:5 állt az eredményjelzőn, így hamar időt kért a Csepel. Ezt követően sem sokat javult a helyzet, de 14:14-nél Fogl nyitásával egyenlített a hazai csapat. Innentől kezdve egy darabig fej-fej mellett haladt a két együttes, viszont a végén már a fővárosiaknál volt az előny (24:22) Igen ám, de innen sem tudták megnyerni a szettet! Gyermeteg és buta hibák, illetve néhány felelőtlen megoldás vezetett oda, hogy a végén visszahozták a meccsbe a Nyíregyházát, és 28:26-ra elvesztették a szettet (1:1).

A harmadik felvonás is hasonlóképpen indult (0:2), de az első technikainál már a Csepel vezetett (8:4). Ezt az előnyt tartani tudta a hazai együttes, aztán akadt egy állás, amikor a Nyíregyháza felzárkózott, ám 17:15 után már csak egy pontra volt képes a szabolcsi csapat (25:16, 2:1). A negyedik etapban néhány jó sáncnak és a javuló nyitásfogadásnak köszönhetően nem hagyott esélyt a tartalékos vendégcsapatnak a Csepel, amely egymás után gyártva a pontokat 20:10-re is vezetett már. Innen már nem volt gond a hazaiak számára a meccs lezárása (25:14, 3:1).