A vendégsiker talán sejthető volt, a gyors és sima mérkőzés azonban mindenképpen meglepetés: a Vasas Duna Autó Óbuda 3:0-ra nyert a Békéscsabai RSE otthonában a női Extraliga alapszakaszának hetedik fordulójában.

Vasárnap már heti harmadik tétmérkőzésen lépett pályára a Békéscsabai RSE. Mindkét csapat nagy aktivitással vetette bele magát a küzdelembe, kezdetben a házigazdák bizonyultak szorgalmasabb pontgyűjtőknek, de az első technikaira már a fővárosiak mehettek előnnyel. Ezt követően fokozatosan elhúztak a viharsarkiaktól, sőt röpke 20 perc alatt behúzták az első szettet.

A második játékrészben villámrajtot vett a remekül blokkoló, kemény és hatékony támadásokat bemutató Vasas. Ütéseik pontosak és erősek voltak, így lélegzethez sem hagyták jutni a Békéscsabát. Bár a szett közepén kétszer is egy pontra megközelítették ellenfelüket a hazaiak, utána ismét az óbudaiak kerekedtek felül. Ebben az etapban már a csabaiak is többet mutattak, nem véletlen, hogy szorosabb lett a szett, de a kimenetele ugyanaz (0:2).

Ha lehet fokozni, a békéscsabaiak a harmadik szettben még lendületesebben kezdtek. Ekkor már nem látszott játékukon, hogy túlságosan is tisztelnék ellenfelüket. Változatos volt a játékrész, s bármi történhetett volna, de végül ebben ezúttal is érvényesült a fővárosiak fölénye (0:3).

Extraliga, nők, alapszakasz, 7. forduló

Békéscsabai RSE – Vasas Duna Autó Óbuda 0:3 (–15, –21, –20)
Békéscsaba, 150 néző. Játékvezetők: Mezei, Szél M.
Békéscsaba: Jenei 2, Molcsányi R. 8, Jezerniczki 2, Fésüs E. 8, Soós N. 10, Pallag 9. Csere: Bucsi (liberó), Bozóné 1, Kerepeczki, Czina, Horváth V. Edző: Nagy Attila
Vasas: Milovits 4, Oláh V. 12, Nagy E. 10, Takács Zs. 9, Dékány 13, Miklai 10. Csere: Vatai (liberó), Lévai. Edző: Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:1, 5:10, 8:16, 11:20, 14:22. 2. játszma: 0:5, 6:8, 6:10, 9:10, 10:14, 13:14, 14:19, 19:22. 3. játszma: 3:2, 3:5, 7:7, 11:9, 13:15, 17:17, 17:20, 20:21

Jók: Molcsányi R., Fésüs E., Soós N., illetve Milovits, Oláh V., Miklai

Nagy Attila: – Lényegesen jobban játszottunk, mint két nappal korábban. Sajnos néhány fegyelmezetlenség és óvodás hiba ma is becsúszott. A második és harmadik szett szoros elvesztését sajnálom.
Jókay Zoltán: – Örülök, hogy a csapat összeszedetten, végig koncentrálva és látványosan játszott.

NRK-Nyíregyháza – TEVA-Gödöllői RC 0:3 (–22, –18, –21)
Újpesti TE – BSE-FCSM 1:3 (20, –16, –15, –15)
MÁV Előre SC – Nyíregyházi Főiskola SE 3:1 (16, 17, –21, 13)