A Békéscsabai RSE 3:2-re nyert a Budapest SE otthonában a női NB I bronzcsatájának első mérkőzésén. A hazaiak edzője szerint a játékvezetők közreműködése nélkül nem nyerhettek volna a viharsarkiak...

A mérkőzés előtti izgalmakat hamar leküzdötte a Békéscsaba, amely Vargas jó nyitásaival remekül, 5:0-s szériával kezdett, s ez megadta az alaphangot. Bár a BSE közelebb jött, a vendégek őrizték két-hárompontos előnyüket. Jól működött a támadójáték, Soós, Szombathelyi és Pallag szépen ütögette a labdákat. A híresen jól védekező BSE ezúttal is hű maradt szokásához, és rövid időn belül egyenlített. Kormos Mihály ekkor időt kért, s játékosai a tanácsait megfogadva, szoros végjátékban hozták az első szettet (0:1).

A csabaiak azzal a lendülettel folytatták, amellyel az első játszmát abbahagyták. Egy ideig vezettek, de két hiba folytán a BSE felzárkózott, majd a vezetést is átvette. A vendégek nyitásfogadása ekkor akadozott, támadásaik pontatlanok voltak, ennek következtében a fővárosi egylet megnyerte ezt az etapot (1:1).

A harmadik felvonásban egy lelkes, dinamikusan játszó Békéscsabát láthatott a publikum. Szépen haladt előre a csapat, szélről és középről is hatékony támadásokat indított. Fésüs Erzsébet remekül blokkolt, Medics nagyokat ütött, és már jelentős különbséggel vezetett a Békéscsaba. A lendület azonban megtört, s már a BSE menetelt, amely mindent kivédekezett és ezt a játékot is behúzta (2:1).

A Békéscsaba láthatólag gödörbe került, a fővárosiak tetszés szerint gyűjtötték pontjaikat, s legbelül talán már megnyertnek gondolták a mérkőzést. Igen ám, de a nagy szívvel küzdő csabaiak, Pallag és Molcsányi Rita védekezésének, Soós remek ütéseinek is köszönhetően húsz pontnál behozták hátrányukat, és ismét bizonyították, mint e szezon alatt már oly sokszor, hogy bárhonnan képesek felállni (2:2).

Az ötödik játszma nagy része már egyértelműen a vendégcsapaté volt, amely koncentrált és fegyelmezett játékkal, nemcsak a szettet, hanem a mérkőzést is megnyerte (2:3).

NB I, nők, a 3. helyért, 1. mérkőzés

Budapest SE-FKF Zrt. — Békéscsabai RSE 2:3 (—25, 21, 25, —22, —14)

Városmajor, 300 néző. Játékvezetők: Éva T., Kiss Z.
BSE: Tálas 6, Vacsi 15, Horváth A. 8, Hackl 6, Tóthné 20, Lakatos E. 9. Csere: Tóth A. (liberó), Antal A. 4, Gregori. Edző: Fésűs Irén
Békéscsaba: Vargas 3, Medics 20, Fésüs E. 8, Soós N. 16, Pallag 14, Szombathelyi Sz. 10. Csere: Molcsányi R. (liberó), Molcsányi P., Czina 1. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:5, 4:6, 6:8, 9:10, 14:16, 20:19, 20:21. 2. játszma: 2:4, 5:8, 7:10, 12:11, 15:13, 16:14, 20:17, 23:20. 3. játszma: 3:6, 5:10, 6:16, 10:17, 11:20, 13:22. 4. játszma: 4:0, 5:3, 10:3, 11:8, 12:11, 16:14, 19:17, 20:21, 21:23. 5. játszma: 3:1, 4:5, 5:6, 6:8, 7:10, 8:12, 11:13, 12:14

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a Békéscsaba javára.

Fésűs Irén:
— Bírói közreműködés nélkül nem nyert volna a Békéscsaba. Sajnos a korrupt játékvezetés ellen nem tudom felkészíteni a tanítványaimat.
Kormos Mihály: — Azt hittem, hogy megnyertük... De mégsem... De mégis!

Az 5. helyért, 1. mérkőzés: Újpesti TE – Albrecht-Miskolci VSC-MISI 3:0 (21, 18, 20)

A 7. helyért, 1. mérkőzés: TFSE-KRA ― Szolnoki Főiskola RK-SI 3-0 (11, 22, 13)

(forrás: brse.hu)

Címkék: bajnokság békéscsaba röplabda nb1 rájátszás bse brse