Az Agria RC-Eger hazai pályán 3:1-re nyert a Kalocsai SE ellen a női NB I 5-8. helyéért zajló rájátszásának harmadik fordulójában. A hevesiek továbbra is a tabella harmadik helyén állnak.

Az alföldiek nyugodtan játszhattak, s mivel lelkes együttesről van szó, rendesen odatették magukat. A hevesiek három sima szettet nyertek. A játszmaarányok szorosabb küzdelemről árulkodnak, ám valamennyi megnyert játszma során egyértelműen a hazaiak domináltak. A harmadik felvonás ugyan kicsúszott a kezünk közül, de sikerült rendezniük a sorokat, így nem forgott veszélyben a sikerük. Egyénileg Petrás Dalma, Hajdú Bianka és Róth Imola nyújtott az átlagosnál jobb teljesítményt. A győzelemnek köszönhetően minimálisra csökkent a különbség a riválisok között, ám az igazi harc csak most kezdődik!

Juhászné Tóth Mária, az Eger edzője: – Örülök a győzelemnek, de kár azért az elvesztett egy szettért. Bízunk a további jó folytatásban, remélem jövő héten sikerül megismételnünk legalább ezt a játékot, és az eredményt.

NB I, nők, rájátszás, az 5-8. helyért, 3. forduló

Agria RC Eger – Kalocsai SE 3:1 (16, 21, –22, 19)
Eger, 100 néző. Játékvezetők: Vári P., Nagy P.
Eger: Petrás, Hajdú, Tóth E., Izsák, Kolman, Róth. Csere: Nemes (liberó), Szalmási. Edző: Juhászné Tóth Mária
Kalocsa: Gál, Stupovszki, Dabis, Vörös, Csintalan, Jánosi. Csere: Zsinka, Vén, Bencsik. Edző: Kováts Ágnes

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:6, 16:11, 23:15. 2. játszma: 7:8, 16:12, 23:18. 3. játszma: 7:8, 15:16, 21:23. 4. játszma: 7:8, 16:11, 23:15

Veszprémi Egyetemi SC – Palota-Böllhoff 3:1 (–21, 6, 28, 22)