A BSE-FCSM 3:1-re nyert a Békéscsabai RSE otthonában a női Extraliga alapszakaszának 13. fordulójában. Veresége ellenére a viharsarki együttesnek megmaradt az esélye a legjobb négy közé kerülésre.

Bár az első pontot a hazaiak szerezték az első szettben, hamar fordított a listavezető. Igazán nem tudtak elhúzni ellenfelüktől a fővárosiak, ha már négy-ötpontos volt az előnyük, a csabaiak gyorsan megkezdték a felzárkózást. Bár utolérni nem tudták vendégüket, hősiesen küzdöttek, de fejet kellett hajtaniuk riválisuk előtt.

A második szett elején a vendégek kezdtek jobban, de a hatékony békéscsabai támadásoknak köszönhetően az első technikainál már a házigazdák vezettek két ponttal. Ezt a szórványos hibák ellenére a következő kötelező szünetig megdupláztak. A játékrész utolsó harmadára alaposan javult a BSE sáncmunkája, hiába ütöttek rendre a csabaiak, minden labda visszapattant. Ez meg is zavarta a viharsarkiakat, akiknél be-becsúsztak hibák. Nagyon izgalmas volt a végjáték, minkét csapat előtt adódott esély a részsikerre, de végül ismét a rutin döntött.

A harmadik játékrész szoros csatát hozott, egy rövid időszakot leszámítva békéscsabai vezetéssel. Ezt az előnyt hol növelték a hazaiak, hol leadták, de a szettet végig uralták, megérdemelten egyenlítettek. A negyedik periódusban hullámzó volt mindkét csapat játéka. A szett első felében a házigazdáknál volt az előny, de a folytatásban Sándor Renáta lehűtötte a reményeket és a második technikaira már kétpontos előnyre tett szert a BSE. Ismét áthatolhatatlan volt a BSE-sánc, ami végül is megpecsételte az egyébként jól küzdő házigazdák sorsát.

Nagy Attila: – Nem csak Iványi tanár úr kedvéért mondom, de ma három szetten keresztül jól teljesítettek a lányok. Egy kicsit jobb alapjátékkal akár nyerhettünk is volna.

Extraliga, nők, alapszakasz, 13. forduló

Békéscsabai RSE – BSE-FCSM 1:3 (–18, –26, 22, –20)
Békéscsaba, 200 néző. Játékvezetők: Csikós, Nagy L.
Békéscsaba: Jenei 7, Molcsányi R. 9, Jezerniczki 7, Fésüs E. 10, Soós N. 13, Pallag 19. Csere: Bucsi (liberó), Bozóné 2, Czina, Horváth V. Edző: Nagy Attila
BSE: Tóthné 1, Sándor R. 35, Hackl 4, Gudmann 2, Gregori 3, Kötél D. 9. Csere: Tóth A. (liberó), Horváth A. Edző: Hollósy László

Jók: Jezerniczki, Fésüs E., Pallag, illetve Sándor R., Gudmann, Kötél D.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:4, 5:6, 5:11, 12:15, 15:19. 2. játszma: 0:2, 8:6, 14:10, 19:15, 19:21, 20:23, 25:24 25:26. 3. játszma: 3:2, 7:3, 9:8, 9:13, 14:13, 17:17, 20:17, 22:21, 24:21. 4. játszma: 3:0, 4:4, 9:5, 10:9, 13:10, 15:18, 18:19, 18:23

(forrás: beol.hu)