Az AVE-Agria RC-Eger 3:0-ra nyert a Kalocsai SE otthonában a női NB I alapszakaszának tízedik fordulójában. A hevesiek ezzel visszavágtak ellenfelüknek a korábbi, hazai vereségért.

Különösen a második játszmában küzdött nagyszerűen a házigazda, ám az egriek hozták ezt a szakaszt is. A befejező szettben már úgy tűnt, beletörődött a vereségbe a Kalocsa. A látottak alapján teljesen megérdemelt sikert könyvelhetett el a hevesi együttes. Szomorú mozzanata volt a mérkőzésnek, hogy Róth Imola bokasérülést szenvedett, így fiatal játékost Izsák Anna váltotta a folytatásban. A jó csapatmunkát bemutató egrieknél Tóth Eszter és Dancs Renáta nyújtott kiváló teljesítményt.

NB I, nők, alapszakasz, 10. forduló

Kalocsai SE – AVE-Agria RC-Eger 0:3 (–19, –26, –11)
Kalocsa, 100 néző. Játékvezetők: Farkas L., Prukner
Kalocsa: Vörös, Szele A., Vass, Dabis, Csintalan, Oravitz. Csere: Besenyei (liberó), Szigeti, Ladányiné, Gál. Edző: Kováts Ágnes
Eger: Petrás, Hajdú, Tóth E., Imreh, Dancs, Róth. Csere: Répászki (liberó), Izsák. Edző: Juhászné Tóth Mária

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:8, 10:16, 18:23. 2. játszma: 8:4, 16:12, 23:23. 3. játszma: 4:8, 9:16, 11:23

Kováts Ágnes: – Nem játszottunk rosszul, az elért eredmény viszont nagyon nem tetszik
Juhászné Tóth Mária: – Sikerült visszavágnunk az egri vereségért a mindig lelkesen játszó, jól mezőnyöző Kalocsának. Örülök az újabb sikernek.

Szolnoki RK-SI – BITT-Kaposvári NRC 2:3
Albrecht-Miskolci VSC-MISI – Veszprémi Egyetemi SC 3:0
Palota-Böllhoff – Újbuda TC 1:3

Junior: Kalocsa – Eger 0:3 (–15, –18, –25)

(forrás: agriasport.hu)