Az NRK-Nyíregyháza 3:1-re nyert a Nyíregyházi Főiskola SE ellen a női Extraliga alapszakaszának kilencedik fordulójában, a Bujtosi Szabadidőcsarnokban. A mérkőzés képgalériája ide kattintva megtekinthető!

Bő egy hónapja találkozott utoljára egymással a két nyíregyházi csapat, akkor a vendég NRK 3:1-re győzött. Azóta a tabella egyértelműen árulkodik az erőviszonyokról: nyolc fordulót követően az NRK öt győzelemmel a harmadik, míg a Főiskola SE nyeretlenül az utolsó, nyolcadik helyen állt. A papírforma szerint tehát a Bujtosi Szabadidőcsarnokban borítékolható volt az NRK-siker. A városi derbihez helyi játékvezetők dukáltak, akiket a szűk másfél óra alatt egyáltalán nem kóstolgattak a nézők, a játékosok, illetve az edzők, ez minősíti hibátlan tevékenységüket.

Az első játszmában sokáig partnerek voltak a látogatók, ehhez hozzájárult az öt NRK-nyitásrontás. A hajrában viszont megremegtek a kezek a Főiskola SE oldalán. A szervahibákból jutott szép számmal a második szettre is. 16:10-nél lépték át a tízes határt a házigazdák. E téren kellett a leglátványosabban javulniuk, ezt megtették, így gond nélkül hozták a játszmát.

A harmadik játékrészben a fordulópont 12:9-nél következett be, zsinórban öt pontot szereztek a vendégek, akik megbecsülték az előnyüket, és sikerült szépíteniük. Ám ezzel ellőtték a puskaporukat. A negyedik szettben 0:2-nél Katona Brigitta állt a nyitóhelyre, és abból az állásból el is döntötte a szettet az NRK. Az utolsó percekben már csak az volt a kérdés, hogy ki lesz a legeredményesebb játékos, ezt a csatát végül Kapuvári Melinda nyerte. Az NRK tehát ismét 3:1-re nyert a városi rivális ellen, így kellő önbizalommal utazhat vasárnap Békéscsabára, míg a Főiskola SE 15 órától a Tiszavasvári úti csarnokban a Vasast fogadja.

Extraliga, nők, alapszakasz, 9. forduló

NRK-Nyíregyháza – Nyíregyházi Főiskola SE 3:1 (21, 16, –22, 9)
Nyíregyháza, 250 néző. Játékvezetők: Csizmarik, Bodrogi
NRK: Sitku 2, Katona B. 17, Bodnár N. 17, Ilyés 4, Kapuvári 19, Erdősné 11. Csere: Petróczi (liberó), Pető 2, Erdős Zs. Edző: Kőhalmi Richárd
Főiskola SE: Roma 9, Sipos T. 6, Akimova 3, Szikszai 15, Sipos Z. 7, Morvai 1. Csere: Szalai (liberó), Tóth D. 2, Savic. Edző: Kolozsi János

Az eredmény alakulása. 1. játszma (20 perc): 0:3, 7:5, 8:11, 11:11, 13:15, 16:15, 17:18, 21:19, 24:20. 2. játszma (18): 3:0, 8:4, 9:7, 13:8, 16:10, 21:13, 22:16. 3. játszma (23): 5:2, 6:7, 12:9, 12:14, 14:17, 18:22, 19:23, 22:23. 4. játszma (17): 0:2, 8:2, 13:7, 16:7, 21:8

Ásznyitás: 9–3
Rossz nyitás: 13–11

Kőhalmi Richárd: – Sajnálom az elbukott játszmát, mert elképzelhető, hogy a végelszámolásnál szükség lett volna rá. Gratulálok a Főiskolának azért, hogy 2:0 után is ellenállást fejtett ki.
Kolozsi János: – Úgy gondolom, hogy amit 2:1-ig nyújtottunk, azért nincs mit szégyenkeznünk. Viszont heti három edzéssel csak ennyire tudjuk felvenni a versenyt.