A Vegyész RC-Kazincbarcika hazai környezetben 3:1-re győzött a Company Nyelviskola-Veszprémi RC ellen a férfi Extraliga alapszakaszának hatodik fordulójában.

Magabiztos hazai fölénnyel kezdődött a mérkőzés. A vendégcsapat időkérései sem tudták megállítani a borsodi együttest, amely magabiztos játékkal őrölte fel riválisát a végjátékban. Kovács II Zoltán ütései biztos győzelmet hozták a hazai csapat számára.

A második szett elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első technikai időnél még a hazai csapat vezetett, a másodiknál már a Veszprémnél volt az előny. A végjátékban a vendégcsapat ragadta magához a kezdeményezést, és ezzel együtt a vezetést is. Szalai Szabolcs jó nyitási révén felárkozott a Kazincbarcika, de Cziczó Gábor blokkja bakonyi részsikert eredményezett (1:1).

A harmadik szett veszprémi vezetéssel kezdődött, de Dudás András edző jókor kért időt, és már a második technikai időnél a hazaiaknál volt az előny. A végjátékban hiábavaló volt a Veszprém időkérése, a Vegyész hozta az újabb játszmagyőzelmet. A folytatásban szintén a vendégek előnyével kezdődött a negyedik periódus, de a hárompontos előnyből pillanatok alatt kétpontos hátrány lett. és innentől kezdve a házigazda magabiztosan vezetett. A végjátékban még egyszer megközelítette egy pontra ellenfelét a Veszprém, de Dudás edző jókor nyúlt a cserékhez, és Toronyai Miklóst küldte a nyitóhelyre. A feladó jó szerváinak köszönhetően hozta a szettet és ezzel a mérkőzést is a Kazincbarcika (3:1).

Extraliga, férfiak, alapszakasz, 6. forduló

Vegyész RC-Kazincbarcika – Company Nyelviskola-Veszprémi RC 3:1 (16, –25, 20, 21)
Kazincbarcika, 400 néző. játékvezetők: Mezei, Vári
Kazincbarcika: Lehóczky L. 8, Juhász 10, Gulyás 4, Lónárt 12, Kovács II Z. 17, Szalai 20. Csere: Szántai (liberó), Csizmadia 3, Lehóczky G., Toronyai. Edző: Dudás András
Veszprém: Puspán 2, Seck 2, Németh E. 9, Czintula 15, Tóth T. 16, Cziczó 7. Csere: Horváth Á. (liberó), Kráml 2, Dolgos 1. Edző: Nyári Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 12:7, 16:10, 19:11. 2. játszma: 8:7, 15:16, 18:21, 21:22, 21:24. 3. játszma: 6:3, 7:8, 16:13, 19:14. 4. játszma: 5:8, 10:11, 13:16

Dudás András: – Minden csapat annyit játszik, amennyit az ellenfele enged. Változatos meccs volt.
Nyári Sándor: – A sokkal jobb kondíciókkal rendelkező, dobogóra esélyes hazaiak ellen tisztességesen helytálltunk. Úgy érzem megindultunk felfelé.

MAFC-BME-Mapei – Dunaferr SE 0:3 (–16, –19, –15)