Mégsem lesz ez olyan sima...

2012.04.22. 22:37

A Dág 3:0-ra győzött Kazincbarcika a férfi NB I bronzcsatájának második meccsén. A sérült Szauter Pétert nélkülöző vendégek az első mérkőzést elvesztették, de idegenben kiegyenlítették a párharcot.

Mint később kiderült, az első felvonás volt a legszorosabb a három közül, ezt nagy csatában a Dág nyerte, pedig 20:17-re még a borsodiak vezettek!

A második szett elején Pollák Ferenc húzta társait, ám Jánossy Bálint is bemutatott egy szép keresztütést, ezért nem volt meglepő, hogy a Dág vezetett az első technikainál (4:8). Mindenképpen változtatásra volt szükség a Vegyésznél, amely játékban elmaradt önmagától. Viszont 7:9-nél a vendégek kértek időt. A halovány teljesítményt Lehóczky László gyenge nyitása is jelezte (9:13). Kapaszkodott a Kazincbarcika, de a Dág tartotta magát, és a saját hibákat sem sikerült kiküszöbölniük a hazaiaknak (12:16). Nem változott a játék képe, kezdett vészes lenni a szituáció, így a hazai edző 15:20-nál lehívta játékosait. Újabb időkérés (15:22-nél) mutatta, hogy a Vegyész nem találta a helyes utat. Lehóczky László szerváját nem tudták fogadni a vendégek, akik szintén időt kértek, majd megőrizték jelentős előnyüket (0:2).

Lendületben maradt a Dág, kicsit beletörődöttnek látszódtak a borsodiak, akik sehogy sem találták a ritmust, maximum egy-egy pont erejéig (4:8). Jelentős formajavulás kellett volna a Vegyésztől, benne ötletes támadások, blokkok, de már korán, 6:11-nél nem maradt más választása Dudás Andrásnak, mint az időkérés. Nem ment (9:16), csak szenvedett a pályaválasztó, ami persze dicséret volt a Dágnak. 10:19-nél még kikérte második szünetét a hazai mester, ám az ellenfelet lehetetlenség volt kizökkenteni. Az utolsó leheletével mégiscsak araszolt a Vegyész (16:21), a vendég időkérésekkel lassított, és közben megőrizte előnyét (0:3).

NB I, férfiak, a 3. helyért, 2. mérkőzés

Vegyész RC-Kazincbarcika ― Dági KSE 0:3 (―23, ―19, ―19)

Kazincbarcika, 200 néző. Játékvezetők: Donkó, Vári
Kazincbarcika: Lehóczky L. 4, Bokor E. 9, Gulyás 2, Csizmadia 13, Lehóczky G. 5, Juhász 4. Csere: Dudás (liberó), Orosz 4, Árva. Edző: Dudás András
Dág: Oszuska G., Oszuska II Z. 12, Jánossy 14, Pollák 15, Horváth G. 5, Krupánszki 8. Csere: Zirigh (liberó), Bársony. Edző: Oszuska I Zoltán

Az eredmény alakulása. 1. játszma:
2:4, 6:9, 16:15, 20:17. 2. játszma: 4:9, 8:12, 12:16, 15:22. 3. játszma: 4:8, 6:13, 10:20

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:1

Dudás András:
― Az volt a baj, hogy pénteken nyertünk Dágon. Mindenki azt hitte, elegendő, ha csak a szerelését küldi pályára. Nem figyeltünk a védekezésre, rosszul sáncoltunk, a nyitásaink sem sikerültek. Mindez vereséghez vezetett.

Oszuska I Zoltán: – Kimondhatatlanul boldogok vagyunk, hiszen egy nagyon erős Kazincbarcikát sikerült megvernünk. Több sérült játékos is hiányzott csapatunkból, mások pedig nem teljesen egészségesen vállalták a játékot. Úgy gondolom, továbbra is nyílt a párharc, de még egy hazai vereséget nem engedhetünk meg magunknak.

Az 5. helyért, 1. mérkőzés: Dunaferr SE ― MAFC-BME-Mapei 3:0 (17, 23, 19)
A 7. helyért, 1. mérkőzés: Szolnoki Főiskola RK-SI ― Csepeli RC 3:1 (13, 14, ―20, 19)

(forrás: boon.hu)

Címkék: bajnokság röplabda nb1 kazincbarcika vegyész rájátszás dág