Az életük első elődöntőjét kezdő békéscsabaiak egyáltalán nem tűntek megilletődöttnek, határozottan és bátran röplabdázták. Az első szett megnyerése után reális esélyük volt a végső győzelemre, amelyet azonban végül a házigazda Vasas szerzett meg 3:2-re.

Az első játszmában egy pillanatra sem tudott ellépni egyik együttes sem. Egy-két pont volt mindössze a különbség. A Vasas magas blokkjai és támadásai hatékonynak bizonyultak, de a viharsarkiak jól helyezett nyitásokkal és okos támadásokkal operáltak. Az első technikai szünetben 8:5 volt a hazaiak javára, de pár perc múlva ismét egyenlő lett az állás. A játszma végére a fővárosi együttes jutott minimális előnyhöz, de Komoly Mihály időkérése 23:21-es hátránynál hatásosnak bizonyult, csapata egyenlített, és Czina Kata blokkjával behúzta az első szettet (0:1).

A második etapra diadalittasan érkezett a vendégcsapat. Nagyon feldobódtak a részsikertől, és látszott is. Egyre jobban összeállt a védekezésük, és a támadásaik is rendre földet értek. A második pihenőnél ötpontos volt az előnyük. Ezt követően Jókay Zoltánnak sikerül felrázza tanítványait, akik egy jó nyitássorozattal felzárkóztak, és átvették a vezetést. A szett ismét minimális különbséggel zárult, ezúttal a hazaiak javára (1:1).

A harmadik etapot a Vasas kezdte jobban, de néhány pont után a békéscsabaiak átvették az irányítást, és elléptek ellenfelüktől, 7:3, majd 16:6 is volt az állás! Szombathelyi Szandra kiválóan nyitott, Pallag Ágnes és Molcsányi Rita pedig nem ismert elveszett labdát a pályán. A Vasas játékosai ekkor kicsit tanácstalannak tűntek, nem találtak rést a viharsarki falon. Gudmann Csilla érkezett Milovits Júlia helyére, ezzel megváltozott a játék képe. Újra lendületbe került a hazai csapat, de a vendégek játszmagyőzelmét már nem akadályozhatta meg (1:2).

A következő etapban már az elejétől érződött, hogy a hazai együttes újból lendületbe került. Változatos támadásokat mutattak be, amellyel sikerült szétzilálniuk ellenfelük blokkjait. Kormos Mihály 12:8-as hátránynál kikérte az idejét, hogy rendezze a sorokat. Ez sikeresnek bizonyult, hiszen a csapat egyenlített. Ismét Jókay Zoltánon volt az időkérés sora. Váltott a Vasas, és újra ellépett ellenfelétől. A végén magabiztosan húzták be a szettet (2:2).

Következhetett a döntő játszma, ahol már végig a hazaiak domináltak. Egy-egy pontra sikerült megújulniuk a vendégeknek, de a mérkőzés kimenetét már nem tudták megakadályozni. Összességében egy nagyon jól játszó Békéscsabát láthattak a nézők, a vendégcsapat egyáltalán nem tűnt megilletődöttnek a találkozó során. Megmutatták, hogy igenis kell velük számolni a párharcban, és feltett szándékuk, hogy kivívják a döntőbe kerülést.

NB I, nők, elődöntő, 1. mérkőzés

Vasas-Óbuda-Hofeka — Békéscsabai RSE 3:2 (—25, 23, ―16, 20, 9)

Folyondár utca, 300 néző. Játékvezetők: Vári, Pőcze
Vasas: Miklai 5, Milovits 7, Sándor R. 24, Nagy E. 15, Dékány 14, Oláh V. 4. Csere: Lévai (liberó), Stefanik 1, Fábián F. Edző: Jókay Zoltán
Békéscsaba: Vargas 1, Medics 18, Fésüs E., Soós N. 20, Pallag 11, Szombathelyi Sz. 8. Csere: Molcsányi R. (liberó), Kerepeczki, Molcsányi P., Horváth V., Czina 3. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:1, 5:3, 8:5, 10:8, 11:11, 14:16, 19:17, 21:20, 23:21. 2. játszma: 3:4, 6:5, 8:6, 9:9, 10:12, 12:16, 14:17, 17:20, 22:21, 23:22. 3. játszma: 3:2, 3:7, 5:8, 6:10, 7:16, 10:20, 13:23. 4. játszma: 4:2, 6:4, 8:6, 10:7, 12:8, 13:13, 16:13, 17:14, 18:16, 21:17, 23:19. 5. játszma: 3:0, 4:1, 5:3, 7:4, 8:6, 11:8, 13:9

Jókay Zoltán:
― Tompán kezdtünk, nem pörögtünk kellőképpen, de a záró két játszmára összeállt a játékunk, és megtaláltam a megfelelő embereket is.
Kormos Mihály: — Bátran, jól röplabdáztunk. A második szettben 20:16-nál a kezünkben volt a mérkőzés, de nem éltünk a lehetőséggel. A harmadikban szenzációsan játszottunk, majd a negyedikben sajnos végig mentünk az eredmény után. Ebben a mérkőzésben megvolt a lehetőségünk a győzelemre. Így is büszkén jöhettünk le a parkettról, mindent kiadtunk magunkból, ma ennyire volt elég.

(forrás: brse.hu)

Címkék: bajnokság békéscsaba röplabda vasas nb1 rájátszás brse