Bravúros győzelmet aratott hazai pályán a BITT KNRC-Kaposvári Egyetem a női NB I alapszakaszának 21. fordulójában a Miskolc ellen. A somogyi lányok 0:2-ről fordították a maguk javára a mérkőzést, de már ennek ellenére sincs matematikai esélyük a felsőházba jutásra!

A legjobb nyolc közé vágyó kaposvári lányok a győzelem egyértelmű céljával léptek pályára az ötödik helyen tanyázó, náluk nagyobb játékerőt képviselő miskolciak ellen. A rangadó első pontját Kovács Kármen szerezte, de a folytatásban egy kicsivel mindig előrébb járt a vendégcsapat. A jól mezőnyöző hazaiak többször is ledolgozták hárompontos hátrányukat, 18:18 után pedig Pintér Zsanett ütésével a vezetést is átvették. Érdekes módon ezután már csak egy pontra futotta a BITT erejéből, a hatásosan sáncoló borsodiak biztosították sikerüket (20:25, 0:1).

Az első játszma elvesztése megfogta a kaposváriakat, akik bizonytalanul játszottak a térfélcsere után, a Miskolc pedig élt a kínálkozó lehetőséggel. Leidgeb Noémi ásznyitása után már 1:6 állt a táblán, és a látottak alapján nem volt meglepő Pálfy Marianna időkérése. A somogyiak kilencpontos hátrányba kerültek, amikor újra elkapták a fonalat, és Győrbíró Kamilla pontjával 11:15-re zárkóztak. Ezzel el is lőtte a puskaporát a társaság, az ismét felpörgő vendégek megint tetemes előnyre tettek szert. Toma Sándor edző tanítványai jól szerváltak, és a háló előtt is ügyesen dolgoztak, így megérdemelten könyvelhették el az újabb részsikert. Az utolsó pontot a csereként beállt Sitkey Mariann ütötte be (17:25, 0:2).

A harmadik játékrészben eleinte fej-fej mellett haladt a két csapat, 11:11 után aztán robbantott a BITT, és pillanatok alatt meglépett hat ponttal. Horváth Petra egy remek blokkal, Kovács Kármen pedig egy ravasz nyitással mattolta a háló túloldalán állókat. A hazaiak még erre is rátettek egy jó nagy lapáttal: minden bejött nekik ezekben a percekben, és 22:14-re elhúztak. A végén sem torpant meg az együttes: Horváth Zsófia blokkja játszmalabdához juttatta a társaságot, Harmath Zsófia pedig pontot tett a küzdelem végére (25:16, 1:2).

A kaposváriak annyira belejöttek a negyedik játszmában, hogy egyszerűen nem engedték kibontakozni ellenfelüket. Az elején átvették az irányítást, a második technikai szünetben pedig már hét ponttal vezettek. Horváth Petráék ezután is szárnyaltak, és a játék minden elemében a mély gödörbe kerülő MVSC fölé nőttek. Toma Sándor 21:13-as állásnál kért másodszor időt, de nem változott a helyzet. Az ellenállhatatlan somogyiak Győrbíró Kamilla szép ütésével szerezték meg utolsóelőtti pontjukat, Pintér Zsanett pedig megadta a kegyelemdöfést egy kemény bombával (25:17, 2:2).

Az ötödik, rövidített játékrész elején a Miskolc került lépéselőnybe, de a kiválóan küzdő kaposváriak pillanatok alatt egyenlítettek. 8:7-es hazai vezetésnél cseréltek térfelet a csapatok, és egymást érték a hosszú, látványos mentésekkel tarkított labdamenetek. Harmath Zsófia parádés blokkjával került még közelebb a bravúrhoz a BITT, Rédei Liána nyitásával viszont egyenlített a Miskolc (11:11). Nem sokkal később, Szajkó Tímea sáncával átvette a vezetést a vendégcsapat, de a somogyiak nem hagyták magukat, és Győrbíró pontjával meccslabdához jutottak, majd egy elhibázott miskolci támadás után kezdődhetett az ünneplés (15:13, 3:2)!

A kaposváriak 0:2-ről fordítva bravúros, és teljesen megérdemelt győzelmet arattak, és újra bizonyították, hogy képesek a nagy feladatok megoldására is. Szép volt, lányok! A somogyiaknak ugyanakkor már nincs esélyük a legjobb nyolc közé kerülésre. Hiába nyernének ugyanis vasárnap három pontot érően a fővárosban a nagy rivális TFSE ellen, a két csapatnak egyaránt tíz győzelme lenne, de a somogyiak rosszabb játszmaaránnyal rendelkeznének.

NB I, nők, alapszakasz, 21. forduló

BITT KNRC-Kaposvári Egyetem ― Albrecht-Miskolci VSC-MISI 3:2 (―20, ―17, 16, 17, 13)

Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Horváth M., Mezőffy
Kaposvár: Horváth Zs. 7, Horváth P. 11, Harmath Zs. 19, Pintér Zs. 14, Kovács K. 5, Győrbíró 10. Csere: Schrauff (liberó). Edző: Pálfy Marianna
Miskolc: Leidgeb 9, Rédei 6, Szajkó 9, Szabó B. 9, Csarkó 5, Kovács E. 18 Csere: Nagy Zs. (liberó), Kiss V., Sitkey 5, Oláh Cs. Edző: Toma Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:0, 2:1, 2:4, 5:5, 6:8, 10:13, 13:13, 18:18, 19:18, 19:24. 2. játszma: 0:2, 1:6, 3:8, 4:13, 8:14, 11:15, 11:19, 12:21, 14:22, 16:24. 3. játszma: 0:2, 2:2, 2:4, 7:7, 11:11, 17:11, 17:13, 22:14, 24:15. 4. játszma: 6:4, 8:5, 10:5, 10:7, 13:7, 16:9, 16:11, 18:11, 18:13, 22:13, 22:15, 24:16. 5. játszma: 1:3, 2:5, 5:5, 5:7, 9:7, 10:9, 11:10, 12:11, 12:13

Pálfy Marianna:
― Az első és a második játszma után megnyugodtunk, lassítottuk a játékunkat, és szép győzelmet arattunk. Szeretnénk vasárnap, a TFSE otthonában is nyerni.
Toma Sándor: ― Fontos volt nekünk ez a mérkőzés, de kettő-nulla után érthetetlenül visszaesett a teljesítményünk. Gratulálok az egységes, jól küzdő kaposváriaknak.

(forrás: kapos.hu)