A Fino-Kaposvár 3:0-ra győzött a Szolnoki Főiskola RK-SI otthonában a férfi NB I alapszakaszának 19. fordulójában. Matematikailag most dőlt el, hogy a veretlenül listavezető somogyiak megnyerték a bajnokság alapszakaszát.

A kaposváriak az alapszakasz utolsó idegenbeli találkozóján is folytatták remek sorozatukat. A fiúk már az első szettben megmutatták, hogy a magabiztos győzelem reményében érkeztek Szolnokra. Az első technikai szünetben már 1:8 volt az állás, és a folytatásban is az történt a pályán, amit a vendégcsapat játékosai akartak. A házigazda mindössze 14 pontig jutott.

A térfélcsere után sokáig jól tartották magukat a szolnokiak, a Fino csak a játszma harmadik harmadában húzott el, és végül 25:18-re nyert. A harmadik etap már ismét teljesen egyértelmű volt: a kaposváriak végig vezetve húzták be az újabb szakaszsikert. Geigerék ebben a szettben mindössze 12 pontot engedélyeztek a mezőny második feléhez tartozó hazaiaknak.

A Demeter-legénység újabb három ponttal gazdagodott, és ezzel eldőlt, hogy két mérkőzéssel az alapszakasz zárása előtt immár behozhatatlan előnyre tett szert legnagyobb rivális Kecskemét előtt

NB I, férfiak, alapszakasz, 19. forduló

Szolnoki Főiskola RK-SI ― Fino-Kaposvár 0:3 (―14, ―18, ―12)

Szolnok, 250 néző. Játékvezetők: Hóbor, Pőcze
Szolnok: Rása A., Rása G.2 , Bodonyi 6, Szöllősi 6, Kovács S. 4, Tarjányi 8. Csere: Tamasi (liberó), Bede, Tóth I. Edző: Gulyás Ferenc
Kaposvár: ifj. Laszczik I. 2, Geiger 15, Nagy J. 7, Nacsa 16, Gergye 11, Szabó A. 3. Csere: Dömötör (liberó). Edző: Demeter György

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:8, 6:16, 10:21. 2. játszma: 7:8, 13:16, 15:21. 3. játszma: 5:8, 9:16, 12:21

A mérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

(forrás: kaposvarvolley.hu)