Küzdelmes és végig kiegyenlített mérkőzésen szenvedett 3:0-s vereséget Kecskeméten a Csepel a férfi NB I alapszakaszának nyolcadik fordulójában. A fővárosiaknak hiányérzetük lehet amiatt, hogy nem sikerült legalább egy játszmát megnyerniük.

A harmadik etapban már 23:20-ra is vezetett a Csepel, de a végjátékban becsúszott hibák miatt mégsem sikerült hoznia a szettet, ám így is emelt fővel hagyhatták el az alföldi várost, mivel végig teljesen egyenrangú partnerei voltak a hazai csapatnak.

Már az első labdamenet — amely igen sokáig tartott — sejtette, hogy nem lesz teljesen sima a meccs a Kecskemétnek! Az első technikai szünetben 8:7-re a hazaiak vezettek, majd a játszma középső szakaszában a fővárosiak hibáit kihasználva meg tudott lépni az alföldi alakulat négy-öt ponttal. 21:16-nál jött egy csepeli időkérés, amely rendezte a sorokat, és a különbség innentől már nem csökkent a két csapat között (1:0).

A folytatásban kicsit beragadt az elején a Csepel (3:0), ám viszonylag gyorsan sikerült visszajönnie a meccsbe a látogatónak, amely folyamatosan fej-fej mellett tudott haladni a Kecskeméttel. Nem tudtak meglépni a hazaiak, 16:15-nél jött a második technikai idő, ám a szett hajrájában kicsit pontatlanabbá vált a vendégek játéka, ez pedig elég volt ahhoz, hogy 20:17-re ellépjenek az alföldiek. Innen már nem sikerült újítania a látogatónak, és 22:18, majd 25:20 lett az eredmény (2:0). Pedig ebben a felvonásban is végig stabil volt a csepeliek nyitásfogadása, sokat sikerült mezőnyözniük, és látszott, hogy kapart mindenki, hogy legalább egy szett meglegyen.

Ebben a szellemben folytatódott a harmadik játszma is azzal a különbséggel, hogy a jó kezdés után 5:2-re a Csepel vezetett. Néhány apró hiba elég volt ahhoz, hogy 8:6-ra már a Kecskemét vezessen a kötelező szünetben. Ez a tendencia jellemezte az egész szettet, ugyanis akárhányszor csinált valami jó dolgot a Csepel, és el tudott lépni néhány ponttal, azonnal megijedt mindenki a lehetőségtől, és szinte rögtön becsúszott néhány olyan hiba, amelyek azelőtt ismeretlenek voltak. 16:15-re viszont már a fővárosiak vezettek, és egy időkérés után következő három jó nyitásnak köszönhetően 21:17-re megléptek. Ez volt a legnagyobb differencia, mert a különbség innentől folyamatosan csökkent és 23:23-nál egyenlített a Kecskemét. 24:23 után a fővárosiaknál volt a játszmalabda, de ezt hatástalanították, majd jött egy rossz csepeli támadás és egy áttett labda, amelyet a hazaiak kíméletlenül kihasználtak, így 73 perc alatt 3:0-ra hozták a mérkőzést.

A mostani hozzáállásból és játékból építkezhet a Csepel!