Egymást követik a bajnoki- és a Közép-európai Liga-meccsek Toronyai Miklós és Szalai Szabolcs csapata, az osztrák VCA Hypo Niederösterreich számára!

Amstetten város csapata öt bajnoki meccset már lejátszott, és csak egyszer kapott ki, az első találkozón! A legutóbbi ezüstérmes SK Posojilnica Aich/Dob otthonában Szalai hét pontot szerzett, Toronyai kezdő volt, de lecserélték. A második körben jött egy könnyebb ellenfél, az UVC Holding Graz, és az első siker (3:1), bár honfitársaink nem sokáig lehettek aktív közreműködői, hiszen bár mindketten kezdtek, lecserélték őket.

A harmadik meccsen a VBK Klagenfurt otthonában nyert a Hypo (3:1), mindkét magyar csereként kapott lehetőséget. A negyedik körben Szalai és Toronyai is találkozhatott korábbi mesterével, Botos Ferenccel, hiszen együttesük az SG Raiffeisen Arbesbach csapatát fogadta, és győzte le 3:2-re, mindketten csereként álltak be. Az ötödik fordulóban is öt szettben győzött a Hypo, ezúttal az SG Enns/Wels vendégeként, Szalai ismét kezdő volt, Toronyai csereként ment be.

Közben volt egy Közép-európai Liga-meccs is, méghozzá a horvát Mladost Zagreb ellen, amelyet hazai pályán simán nyertek az osztrákok. Mindkét magyar kezdő volt, Toronyai négy, Szalai 14 ponttal (65%) zárt!

Osztrák bajnokság, férfiak, alapszakasz

1. forduló:
SK Posojilnica Aich/Dob — SG VCA Hypo Niederösterreich 3:1 (21, —23, 13, 19) Statisztika itt! Képgaléria itt!
2. forduló: SG VCA Hypo Niederösterreich — UVC Holding Graz 3:1 (24, —24, 14, 30) Statisztika itt!
3. forduló: VBK Klagenfurt — SG VCA Hypo Niederösterreich 1:3 (—13, —25, 15, —24) Statisztika itt!
4. forduló: SG VCA Hypo Niederösterreich — SG Raiffeisen Arbesbach 3:2 (17, —18, 18, —24, 18) Statisztika itt!
5. forduló: SG Enns/Wels — SG VCA Hypo Niederösterreich 2:3 (—21, 21, 26, —20, —13:15) Statisztika itt!

Közép-európai Liga, férfiak, alapszakasz

2. forduló:
VCA Hypo Niederösterreich — Mladost Zagreb (horvát) 3:0 (20, 17, 16) Statisztika itt!

Az osztrák csapatok egymás elleni bajnoki meccsei beszámítanak a Közép-európai Ligába is.

Címkék: ausztria légió röplabda osztrák légiós szalai amstetten toronyai