Szó sincs mumusűzésről...

2011.10.08. 19:45

A TEVA-Gödöllői RC hazai pályán 3:0-ra megverte a Békéscsabai RSE-t a női NB I alapszakaszának hatodik fordulójában. Ez volt az első olyan meccs a jelenlegi szezonban, amelyen a viharsarkiak nem szereztek pontot.

A Békéscsaba a közelmúltban legyőzte az Újpestet, a Gödöllő pedig néhány nappal ezelőtt a Vasas ellen nyert, tehát úgy tűnt, két jó formában lévő csapat találkozik a bajnokság hatodik körében.

Nem jó előjelekkel indult a túra a Békéscsaba számára, hiszen a csapat liberója, Molcsányi Rita egész héten vírusos betegséggel küszködött, nem tudott részt venni az edzéseken. Ennek ellenére vállalta a játékot.

Az első játszma kiegyenlített játékot hozott. Felváltva szerezték pontjaikat az együttesek, mindenki bemutatott egy-egy jó ütést, vagy blokkot. Mindkét technikai szünetben minimális, egypontos volt a különbség. 20:19-es vendégvezetésnél a Gödöllőnek sikerült átvennie a kezdeményezést, és elhúznia három ponttal. Ekkor Kormos Mihály két időkérése sem segített. Ugyan még sikerült felzárkóznia egy pontra a látogatónak, de a szett a hazaiaké lett (1:0).

A második etap hasonlóan alakult, mint az előző. Kezdetben a hazaiaknak sikerült hárompontos vezetésre szert tenniük, de a békéscsabai időkérés segített, és gyorsan kiegyenlítették az állást a vendégek, sőt a második technikai szünetben már ők vezettek három ponttal! Ezt követően a gödöllői csapat hatékony blokkjaiknak is köszönhetően sikeresen felzárkózott, majd a vezetést is visszavette. 19:16-os hazai vezetésnél Kormos Mihály ismételten időkéréssel próbálta felrázni csapatát, de az eredmény ezután sem lett szorosabb (2:0).

A békéscsabaiak a harmadik részben is fogukat összeszorítva küzdöttek, hajtottak. A szett elején a gödöllőieknek sikerült elhúzniuk ismét, de a vendégek gyorsan egyenlítettek, és az első technikaira csak egypontos volt a hazai előny. A pályára visszatérve a házigazda nagyobb sebességfokozaton kezdtek röplabdázni, amelyre a viharsarkiak csak késve tudtak reagálni. Még sikerült megszorítaniuk ellenfelüket, de a mérkőzés végét nem tudták megváltoztatni (3:0).

NB I, nők, alapszakasz, 6. forduló

TEVA Gödöllői RC — Békéscsabai RSE 3:0 (23, 20, 21)

Gödöllő, 150 néző. Játékvezetők: Mezőffy, Farkas L.
Gödöllő: Szakmáry 8, Merkószki 2, Lutter L. 3, Németh Zs. 8, Széles 4, Csengeri 22. Csere: Lékó (liberó), Horváth G. 3, Berze. Edző: Ludvig Zsolt
Békéscsaba: Vargas 2, Zielke 7, Fésüs E. 3, Horváth V. 5, Soós N. 19, Pallag 8. Csere: Molcsányi R. (liberó), Jenei 2, Kerepeczki, Czina 2. Edző: Fésüs Erzsébet, Kormos Mihály

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 11:11, 15:16, 17:18, 19:20, 23:20, 24:23. 2. játszma: 1:2, 6:6, 11:12, 13:16, 16:16, 19:16, 21:18, 24:19. 3. játszma: 8:7, 11:7, 14:8, 16:11, 17:13, 18:15, 20:17, 23:20

Ludvig Zsolt:
— Nagyon elégedett vagyok a győzelemmel, mert kiemelkedő egyéni teljesítmények mellett, végig fegyelmezett tudott maradni a csapat.
Kormos Mihály: — Jobban nyitó, jobban blokkoló, jól játszó Gödöllőtől kaptunk ki. Sokat kell még dolgoznunk ahhoz, hogy ilyen szintű csapatok ellen győzelmi esélyünk legye.

(forrás: brse.hu)