Győzelemmel fejezte be a bajnokságot a BITT-Kaposvári NRC, miután a női NB I 1-4. helyéért zajló rájátszásának ötödik fordulójában, hazai pályán 3:1-re nyert az Újbuda TC ellen. A somogyiak az utolsó körben esedékes meccsüket már lejátszották, így ez volt az utolsó mérkőzésük a szezonban.

Mindkét csapat alaposan megfogyatkozott a szezon végére. A fővárosiak mindössze hét emberrel érkeztek meg Kaposvárra, a hazai együttesből pedig bokasérülése miatt Rák Rebeka, Császár Alexandra és Horváth Petra is hiányzott. Utóbbi csütörtökön, a szolnoki találkozón szenvedett bokaszalag-szakadást, és a hétvégén meg is műtötték.

A mérkőzés első része nem hozott túl sok izgalmat. A hazaiak a nyitójátszmát végig vezetve nyerték meg úgy, hogy a szett derekán már kilenc pont volt az előnyük. A lányok pontosan támadtak, és a sáncmunkájukkal is elégedett lehetett a szakvezetés (25:17, 1:0). A térfélcsere után hiába indított 4:0-s rohammal a Kaposvár, a vendégek lelkes játékkal ellenfelük nyomába eredtek. A folytatásban egyre inkább lankadt a hazai lányok figyelme, az Újbuda pedig a csapatkapitány, dr. Balczó Noémi vezérletével a legjobbkor ragadta magához a kezdeményezést. 23:23 után háromszor is játszmalabdához jutott az Újbuda, amely Bánhidy Diána ászszervájával ki is harcolta a részsikert (25:27, 1:1).

A somogyiak a harmadik játékrészben sem tudtak kimászni abból a gödörből, amelyet saját maguknak ástak. A játszma elején még négy ponttal vezetettek, 12:12 után azonban már az Újbuda járt előrébb. A vendégek szinte minden somogyi támadást kivédekeztek, majd eredményesen támadtak. 15:20-nál második idejét is kikérte Halász Márta, edző, ami meghozta a várt fordulatot. Csapata egymás után hét pontot gyűjtött, és ezúttal a hajrában sem engedte ki a kezéből az irányítást. A közönség látványos labdamenetek végén örülhetett, aztán Pintér Zsanett kialakította a 25:23-as eredményt (2:1). A negyedik szett elején is a házigazdának ment jobban, a második technikai szünetben viszont már 13:16 állt a táblán. Balczó Noémi, Kovács Eszter és Gombai Melinda továbbra is sokat tett azért, hogy összejöjjön a fővárosi bravúr, de a somogyi lányok igen hullámzó teljesítménye is kellett ahhoz, hogy nagy izgalmak közepette dőljön el a találkozó. A Kaposvár 19:24-ről egyenlített, majd Szombathelyi Szandra pontjaival a maga javára fordította az eredményt. A 27:25-ös sikert és vele a 3:1-es győzelmet együtt ünnepelte a csapat és a kitartó közönség. Emlékezetes szezonzáró volt, az biztos...

A női NB I 1-4. helyéért zajló rájátszása május 8-án, az Újbuda – Nyíregyházi Főiskola mérkőzéssel ér majd véget.

NB I, nők, rájátszás, az 1- 4. helyért, 5. forduló

BITT-Kaposvári NRC – Újbuda TE 3:1 (17, –25, 23, 25)
Kaposvár, 100 néző. Játékvezetők: Mezőffy, Barabás
Kaposvár: Balajcza 14, Kondor G. 11, Pintér Zs. 18, Harmath 16, Szombathelyi Sz. 19, Pálfy 2. Csere: Horváth Zs. (liberó), Ihász 2. Edző: Halász Márta
Újbuda: Molnár B. 1, dr. Balczó 21, Kovács E. 16, Kovács D. 5, Bánhidy 10, Gombai 13. Edző: Fekete Krisztina

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:2, 10:3, 13:5, 16:7, 19:10, 22:15. 2. játszma: 4:0, 6:6, 10:6, 15:8, 15:12, 16:14, 18:15, 23:20, 23:23, 24:23, 24:25. 3. játszma: 1:2, 6:2, 8:5, 12:12, 12:15, 14:18, 15:20, 22:20, 24:21. 4. játszma: 5:1, 8:6, 8:10, 10:13, 13:16, 15:19, 18:22, 19:24, 25:24

A 6. (utolsó) fordulóból előrehozott mérkőzés: Szolnoki Főiskola RK-SI – BITT-Kaposvári NRC 1:3 (26, –26, –20, –17) Képgaléria itt!

(forrás: kapos.hu)