A címvédő Fino-Kaposvár hazai pályán 3:1-re nyert a Kalo-Méh-Kecskeméti SE ellen a férfi Extraliga döntőjének első mérkőzésén. Az első és a második szett még szoros volt, a folytatásban már a somogyiak akarata érvényesült. Statisztika itt!

Az első szettben a nagy kedvvel játszó, remekül összpontosító kaposvári együttes végig vezetett, a vendégek csak időnként tudták megközelíteni ellenfelüket. Szabó Alpár több látványos blokkal vétette észre magát, Schulcz István, és az új kedvenc, Gergye Roland pedig a széleken támadott sikerrel. A 25:21-es sikerre nem kellett túl sokat várni.

A térfélcsere után fordulat következett. Kaszap Tamás ásznyitása után már nem volt sok örömük a játékban a hazaiaknak. A szívósan küzdő alföldiek minden egyes somogyi pontra válaszolni tudtak, az első technikai szünet után pedig hárommal elhúztak. A Kaposvár nagy üggyel-bajjal kikecmergett a gödörből, de a hajrában hiába vezetett Bagics Balázs pontjával 23:22-re, a végén Schulcz hibái, és persze a kiváló kecskeméti sáncmunka meghozta az egyenlítést (1:1).

Nem viselte meg az eredmény a kaposvári együttest, a fiúk a harmadik szettben nem adtak esélyt ellenfelüknek. 13:6-nál már a második idejét is kikérte Karagics Mátyás edző, de nem változott a helyzet. A házigazda már kilenc ponttal vezetett, amikor szóhoz – és ponthoz – jutott a vendég. A kecskemétieknek a folytatásban sem volt túl sok közük az eredmény alakulásához, így végül el kellett könyvelniük a 25:11-es részeredményt (2:1).

A negyedik játékrészben is a házigazda irányította a játékot. Németh Ferenc kivette a részét a ponttermelésből, Bagics Balázs pedig egy nagyszerű labdamenet végén ütötte be a labdát. Kaszap parádés ejtése után már 14:6 állt a táblán, és ezután már tényleg nem volt megállás. A felszabadultan röplabdázó somogyiak szép labdamenetek végén szereztek újabb pontokat, a hajrában különösen Nagy József volt elemében. Az ütközet végére Kaszap Tamás blokkja tett pontot.

A bajnoki döntő második mérkőzését szerdán rendezik, Kecskeméten.

Extraliga, férfiak, döntő, 1. mérkőzés

Fino-Kaposvár – Kalo-Méh-Kecskeméti SE 3:1 (21, –23, 11, 13)
Kaposvár, 300 néző. Játékvezetők: Mezőffy, Hóbor
Kaposvár: Kaszap 5, Bagics Balázs 11, Nagy J. 8, Schulcz 9, Gergye 10, Szabó A. 9. Csere: Dömötör (liberó), Németh F. 8. Edző: Kántor Sándor
Kecskemét: Dorcsák 2, Tóth I G. 3, Rapi 15, Somodi 7, Farkas P. 8, Csala 5. Csere: Szabó T. (liberó), Tóth II G., Jantovics, Bokor G., Hatvany Zs. Edző: Karagics Mátyás

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:0, 4:1, 6:3, 8:6, 12:8, 14:13, 16:14, 20:18, 23:19, 24:20. 2. játszma: 2:0, 2:2, 6:6, 10:10, 10:13, 12:13, 14:16, 16:16, 19:19, 23:23. 3. játszma: 3:1, 6:2, 8:5, 10:6, 15:6, 17:7, 23:9. 4. játszma: 5:1, 5:3, 9:3, 13:5, 16:7, 19:9, 21:9, 23:11, 23:13

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a Kaposvár javára.

Kántor Sándor: – Örömmel tölt el, hogy jó teljesítménnyel kezdtük a döntőt, az pedig külön is megnyugtatott, hogy a második, gyengébb szettünk után talpra álltunk. Meggyőző játékkal fontos mérkőzést nyertünk meg.
Karagics Mátyás: – Nagyon jó Kaposvárt fogtunk ki, megvallom őszintén, mostanában nem láttam így játszani a somogyiakat. Az első szettben extra szerváival fogtak meg bennünket, a második játékrész megnyerése pedig túl sokat kivett csapatomból.

(forrás: kapos.hu)