A Békéscsabai RSE 3:1-re nyert az Albrecht-Miskolci VSC-MISI otthonában a női Extraliga hetedik helyéért rendezett rájátszásának második mérkőzésén. A párharc így a viharsarkiak sikerével ért véget. A MÁV Előre otthon is nyert az NRK-Nyíregyháza ellen, így a székesfehérváriak az ötödik, a szabolcsiak a hatodik helyen zártak.

A vendégeknél az amerikai feladó, Meghan Sherman még mindig nem tudott pályára lépni, Molcsányi Rita ismét liberóposzton kapott szerepet. A csapatok érződött, hogy nincs hozzászokva a szűk és alacsony teremhez. a csabaiak rendre elhibázták támadásaikat és nyitásaikat. Az első technikai pihenőnél 8:3 volt az állás a Miskolc javára. Ezután sikerült közelebb férkőznie a Békéscsabának, de a vezetést nem tudta átvenni. A második kötelező pihenőnél négy ponttal vezetett a hazai együttes. Nagy Attila 18:13-nál időt kért, kicsit fel akarta pörgetni csapatát, de nem használtak az edzői tanácsok. A viharsarkiak nem tudtak felzárkózni (25:20, 1:0).

A második játékrészben egy teljesen más Békéscsaba lépett a pályára. Kevesebb hibával játszottak a látogatók, és támadásaik is rendre földet értek. Az első technikai pihenőre öt pont volt a vendégek előnye. Ezután tovább növelték a különbséget a csabaiak. A második szünetben már 16:5 állt az eredményjelzőn. A magabiztos vezetés tudatában a csapat is magabiztos lett, és a játszmát 25:10-re nyerte (1:1).

Az eddigi legszorosabb játszmára volt kilátás a harmadik szett elején. Egyik együttes sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni. 13:13 után a miskolciaknak sikerült két ponttal elhúzniuk. Ekkor Nagy Attila gyorsan időt kért, nehogy a különbség tovább növekedjen. A második technikai szünetben már egypontos békéscsabai előnynél pihenhettek a lányok. Továbbra is fej-fej mellett lépkedtek a csapatok, majd Kerepeczki Márta nyitásainak köszönhetően négy ponttal ellépett a vendég, de a borsodiak képesek voltak megújulni és felzárkózni (23:22). Kiélezett küzdelem alakult ki, amelyet a viharsarkiak bírtak jobban és nyertek 27:25-re (1:2).

A negyedik etap ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt. Egyik együttes sem tudta hosszabb időre magához ragadni a vezetést. Toma Sándor 14:12-es csabai vezetésnél kért időt, mert érezte, hogy az ellenfél lendületbe került. Nem sikerült megtörni a vendégeket. Hatékony támadásokat vezettek a békéscsabaiak, akik nem engedték ki kezükből a vezetést, megnyerték a szettet és ezzel a mérkőzést is (20:25, 1:3).

Extraliga, nők, a 7. helyért, 2. mérkőzés

Albrecht-Miskolci VSC-MISI – Békéscsabai RSE 1:3 (20, –10, –25, –20)
Miskolc, 150 néző. Játékvezetők: Csizmarik, Bodrogi
Miskolc: Leidgeb 8, Rédei 1, Szajkó 9, Kovács E. 19, Szabó B. 8, Oláh 9 Csere: Nagy Zs. (liberó), Sitkey 3, Csarkó 1, Kiss V, Mosonyi. Edző: Toma Sándor
Békéscsaba: Jenei 5, Jezerniczki 8, Bozóné 13, Fésüs E. 8, Soós N. 19, Pallag 18. Csere: Molcsányi, Bucsi (liberók), Kerepeczki 1. Edző: Nagy Attila

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:3, 8:4, 10:8, 14:12, 17:13, 23:16. 2. játszma: 3:5, 4:11, 5:14. 3. játszma: 3:4, 6:5, 8:7, 11:11, 15:16, 18:18, 18:22, 21:23, 23:24. 4. játszma: 4:3, 6:8, 12:14, 13:16, 16:19, 18:21, 19:23

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:0, a Békéscsaba javára.

Toma Sándor: – Örülök, hogy ez már jobb mérkőzés volt, mint a békéscsabai. Gratulálok ellenfelünknek a hetedik helyhez.
Nagy Attila: – Ahogyan gondoltuk, ez nehezebb mérkőzés volt, mint az otthoni. Döntőnek bizonyult, hogy az első szett után javuló nyitásfogadásunk javuló ütőteljesítményt eredményezett.

Az 5. helyért, 2. mérkőzés

MÁV Előre SC – NRK-Nyíregyháza 3:0 (16, 8, 16)
Székesfehérvár, 200 néző. Játékvezetők: Szabó Zs., Kiss Z.
MÁV Előre: Meek, Kondor T., Vacsi, Dzunics, Antal A., Tálas. Csere: Deli-Germann (liberó), Pintér E. Edző: Fésüs Irén
Nyíregyháza: Erdős Zs., Jakab, Roma, Poór, Ilyés, Erdősné. Csere: Petróczy (liberó), Pető, Sitku, Dávida. Edző: Kőhalmi Richárd

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:0, a MÁV Előre javára.

A 3. helyért, 3. mérkőzés: TEVA-Gödöllői RC – Újpesti TE 0:3 (–23, –20, –23). Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:1, az Újpest javára.