A MÁV Előre SC 3:1-re nyert a sérülés miatt immár Katona Brigittát is nélkülözni kénytelen NRK-Nyíregyháza otthonában a női Extraliga ötödik helyéért zajló rájátszásának első mérkőzésén. A szabolcsiak olyan bágyadtan és dekoncentráltan kezdték a meccset, hogy arra sem fogadtak volna sokan, hogy végül négyjátszmás összecsapást láthat a közönség. Fotógaléria itt!

A sérülés miatt Katona Brigittát nélkülöző, teljesen új felállásban játszó hazai csapat nem találta az ellenszert a székesfehérváriak játékával szemben. A vendégek sem hozták a legjobb formájukat, de remekül használták ki az NRK hibáit, és mindössze tizenkilenc perc játék után máris első részsikerüknek örülhetett. A második felvonás elején gyakorlatilag csak a dunántúliak voltak pályán, Dzunics Anna négy ásznyitása még inkább megtépázta a házigazdák önbizalmát. Szinte semmi sem sikerült a nyírségieknek, így csak az volt a kérdés, eljutnak-e játszma végén tizenöt pontig.

A harmadik szettben mintha nem is ugyanaz az NRK lett volna a pályán, amely korábban küszködött. Ilyés Bettina nagyszerű megoldásaival és a rutinos Erdősné Balogh Erika irányításával végig vezetett a házigazda, a fehérváriak csak egyszer tudtak egyenlíteni (7:7). A lendület azonban megtört, a negyedik szettben fokozatosan elhúzott a MÁV Előre, és megnyerte a meccset (1:3). A második összecsapást szerdán, Székesfehérváron rendezik.

Extraliga, nők, rájátszás, az 5. helyért, 1. mérkőzés

NRK-Nyíregyháza – MÁV Előre SC 1:3 (–16, –14, 21, –17)
Nyíregyháza, 100 néző. Játékvezetők: Ujházi, Mezei
Nyíregyháza: Ilyés B. 22, Sitku T. 1, Erdős Zs. 6, Roma 8, Poór A. 4, Erdősné 14. Csere: Petróczy (liberó), Pető T., Jakab A. 4. Edző: Kőhalmi Richárd
MÁV Előre: Meek 10, Kondor T. 5, Vacsi E. 16, Dzunics A. 15, Antal A. 11, Tálas 9. Csere: Deli-Germann (liberó), Pintér E. Edző: Fésüs Irén

Az eredmény alakulása. 1. játszma (18 perc): 2:0, 4:6, 7:10, 8:12, 11:18, 15:22. 2. játszma (19): 0:3, 0:6, 0:8, 3:12, 6:14, 9:18, 11:21. 3. játszma (26): 2:1, 5:3, 6:6, 10:8, 13:10, 16:12, 19:17, 22:18, 23:19. 4. játszma (21): 0:1, 3:5, 7:7, 9:13, 12:17, 14:19, 15:22

Rossz nyitás: 13–3
Ásznyitás: 2–6

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a MÁV Előre javára.

Kőhalmi Richárd: – Nagyon sajnálom az első két szettet, nem azt játszottunk, amit tudunk. Gratulálok a MÁV Előrének a győzelemhez.
Fésüs Irén: – Gratulálok a csapatomnak és büszke vagyok a lányokra. Még a második szett végén sem hittem a győzelmünkben.

(forrás: Szabolcs Online)

Címkék: máv székesfehérvár nyíregyháza röplabda fehérvár előre extraliga máv előre nrk