A Jászberényi RK hazai pályán 3:1-re nyert az NRC-Kazincbarcika ellen a női NB II Keleti-csoportjában, az alapszakasz 18. fordulójában. A jászsági együttes sikerével biztosította második helyét a csoportban.

Az első játszmában egy alaposan feltüzelt vendégcsapat, és egy ijedt nyusziként játszó hazai együttes volt a pályán. Ebből eredően nem volt meglepetés, hogy végig a kazincbarcikaiaknál volt az előny. A Jászberény nagyon sok hibával játszott, s ezzel alaposan megkönnyítette ellenfele dolgát. Makai Péter edző már 2:7-nél, majd 11:19-nél is időt kért, ám ez sem segített, a szettet húsz perc alatt könnyen nyerte a vendég (0:1). Az első szett krónikájához tartozik még, hogy a játékrész hajrájában a hálónál felugró Medve Beatrix a leérkezéskor Pintér Andrea lábára lépett, s a bokája kibicsaklott. A borsodi játékosnak láthatóan nagy fájdalmai voltak, ám szerencsére sérülése nem bizonyult súlyosnak, a második szettben már ismét a pályán volt.

A találkozó igazán a második játszmától vált izgalmassá, amikor már a hazai lányok is meccsben voltak. Hiába volt azonban ötpontos előnyünk, a barcikaiak időt kértek, rendezték a soraikat és fordítottak. Ekkor Makai Péteren volt a sor, ő is eligazította lányait, s újból náluk volt az előny (19:16), ám nem sokáig, hiszen a hajrá NRCK-vezetéssel kezdődött (19:20). A folytatásban helyén volt a jászberényi játékosok szíve, s a kezük sem remegett meg. Egy újabb vendég-időkérés sem tudta megzavarni a házigazdát, amely nagy küzdelemben nyerte meg a második szettet, s ezzel egyenlített (1:1).

A találkozó sorsát – amint az később kiderült – a harmadik szett döntötte el. Fej-fej mellett haladtak a csapatok egészen 16:15-ig, majd a Jászberény meglépett 20:15-re. Ekkor Pintér Andrea jelentette a különbséget a két csapat között, aki ha jó feladást kapott, akkor védhetetlenül bombázott az ellenfél térfelére. Igen ám, de a vendégek nem adták meg magukat, s egy pontra felzárkóztak, de többre már nem futotta erejükből. A JRK fordított, s három szett után átvette a vezetést (2:1).

A két szoros játszma elvesztése lelkiekben is megtörte a vendégeket, akik a negyedik szettben már nem tudták megnehezíteni a jászságiak dolgát, akik a találkozó ezen szakaszában már felszabadultan, jól játszottak. A másfélórás találkozó végén így a jászberényi csapat és szurkolóik ünnepelhették a fontos győzelmet. Összességében elmondható, hogy a találkozón három szetten át a küzdelem dominált, míg a negyedik játszmában egyértelmű volt a hazaiak fölénye.

Ez a győzelem azt jelenti, hogy az alapszakasz utolsó fordulójának eredményétől függetlenül a Jászberényi RK csapata a TFSE-KRA mögött megszerezte a Keleti-csoport második helyét.

Makai Péter, a Jászberény edzője: – A sok külső körülmény a találkozó elején bennünket zavart meg jobban, s ez az első játszma elvesztését okozta. A folytatásban azonban szerencsére küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak a lányok, s ha nem is könnyen, de meg tudták fordítani a találkozót. A második szett hajrájáig egymás hibáiból éltek a csapatok, majd amikor mi javultunk, az az eredményen is azonnal tükröződött. A negyedik játékrészben pedig már felszabadultan, jól játszott az együttes, s a látottak alapján megérdemelten szerezte meg a győzelmet. A nagybetűs csapat nyerte meg ezúttal nekünk a mérkőzést.

NB II, nők, Keleti-csoport, alapszakasz, 18. forduló

Jászberényi RK – NRC Kazincbarcika 3:1 (–17, 22, 19, 14)
Jászberény, 100 néző. Játékvezetők: Hóbor, Mezei
Jászberény: Kun, Szívós I., Tóth A., Ménkű, Harangozó, Pintér. Csere: Birgés (liberó). Edző: Makai Péter
Kazincbarcika: Baglyos B., Baglyos V., Bányi, Medve, Nánássy N., Lovász. Csere: Rostás (liberó), Nánássy E., Balogh C. Edző: Juhász Krisztián

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:2, 2:7, 4:11, 5:13, 7:15, 11:16, 12:20, 14:22, 17:23. 2. játszma: 1:0, 3:1, 6:2, 10:5, 11:8, 13:9, 13:14, 16:16, 19:16, 19:20, 21:20, 24:21. 3. játszma: 1:0, 1:3, 6:4, 7:7, 10:11, 14:12, 16:13, 18:15, 20:19, 24:19. 4. játszma: 5:0, 8:2, 10:3, 15:7, 20:9, 24:14

Junior: Jászberényi RK – NRC Kazincbarcika 3:0 (24, 9, 22)

(forrás: Jászberény Online)