A címvédő Fino-Kaposvár hazai pályán 3:1-re nyert a Vegyész RC-Kazincbarcika ellen a férfi Extraliga elődöntőjének első mérkőzésén. A borsodiak közel álltak a bravúrhoz, de végül nagy csatában, minimális különbséggel a somogyiak győztek. Képgaléria itt!

Kaposvári szempontból alaposan alulmúlta a várakozásokat az első játszma. A hazaiak álmosan kezdtek, akadozott a nyitásfogadásuk és a támadásokba is rendre hiba csúszott. A vendégek hamar belelkesedtek, és a bátor játék meghozta a sikert. A Vegyész végig vezetve hozta a szettet. A látogató 18:24-nél jutott játszmalabdához, és némi bizonytalankodás után végül megszerezte az utolsó pontot (23:25, 0:1).

Parádés fordulatot hozott a második játékrész. A csereként beálló Kaszap Tamás állt a nyitóhelyre, és ritkán látható bravúrral egymás után hat ászt nyitott. A nagyszerű kezdés meghatározta a folytatást is, a somogyi csapat fokozatosan növelte előnyét, és magabiztosan hozta a szettet. Az egyoldalú küzdelmet Nagy József fejezte be (25:16, 1:1).

A térfélcsere után eleinte még szorosan alakult az eredmény, de a második technikai szünetben már négy pont volt a hazaiak előnye. A kaposváriak remek sáncokkal adták az ellenfél tudtára, hogy végképp játékba lendületek. A Vegyész lelkes játékosai időnként meg-megvillantak, de nem tudták megakadályozni a hazaiak újabb részsikerét. Pedig mindent megtettek az ügy érdekében, Schulcz István szemfüles megmozdulása után már 24:18 állt a táblán, mégis öt kazincbarcikai pont következett ezután, és a címvédő csak nagy üggyel-bajjal, Bagics Balázs ütésével biztosította a győzelmet (25:23, 2:1).

A borsodiak a folytatásban sem hagyták magukat, sokáig mindössze két-három ponttal jártak a bajnokcsapat mögött, ami tűzben tartotta őket. A hazai együttesben új színt jelentett Gergye Roland játéka, a fiatal reménység fontos pontokkal hálálta meg a bizalmat. A szett derekán már öt ponttal vezetett a Kaposvár, és még innen is egyenlíteni tudott az ellenfél (19:19). Csoma Krisztián pontjaival ismét a házigazda került lépéselőnybe, de még mindig nem dőlt el semmi. A kaposváriaknak több kecsegtető lehetőség sem volt elég a diadalhoz, a Vegyész pedig nem csak egyenlített, hanem többször a vezetést is átvette. A hazaiak végül a tízedik meccslabdát használták ki, egy nem mindennapi labdamenet végén Lónárt Péter a hálóba ütötte a labdát. Így alakult ki a 36:34-es végeredmény (3:1).

Extraliga, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzés

Fino-Kaposvár – Vegyész RC-Kazincbarcika 3:1 (–23, 16, 23, 34)
Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Hóbor, ifj. Szabó P.
Kaposvár: ifj. Laszczik I. 2, Bagics Balázs 12, Nagy J. 8, ifj. Schulcz I. 22, Hoboth Á. 4, Szabó A. 7. Csere: Dömötör, Deák (liberók), Kaszap 10, Csoma 2, Gergye 8. Edző: Kántor Sándor
Kazincbarcika: Toronyai 6, Kovács II Z. 13, Gulyás 3, Csizmadia 6, Dudás Á. 6, Juhász P. 12. Csere: Szántai (liberó), Lónárt 4, Orosz 2. Edző: Dudás András

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:3, 1:5, 4:8, 12:12, 14:16, 16:20, 18:24, 23:24. 2. játszma: 6:0, 8:2, 16:6, 20:12, 24:15. 3. játszma: 2:3, 7:5, 13:10, 15:11, 18:12, 21:16, 23:16, 24:18, 24:23. 4. játszma: 2:0, 6:3, 8:5, 12:8, 16:11, 19:14, 19:19, 22:19, 22:21, 23:23, 24:23, 25:24, 26:25, 27:26, 27:28, 28:29, 30:29, 31:30, 32:31, 33:32

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a Kaposvár javára.

(forrás: kapos.hu)