Két ponttal nyert a BSE

2011.03.19. 23:23

A BSE-FCSM hazai pályán 3:2-re győzött az Újpesti TE ellen a női Extraliga elődöntőjének harmadik mérkőzésen. Képgaléria itt! Az ötödik szettben a minimális két ponttal bizonyult jobbnak a címvédő, amely a párharc összesítésében 2:1-re vezet.

Idegesebben kezdtek újpestiek, és a sáncukról is rendre kipattant a labda, így négypontos BSE-vezetéssel mentek a csapatok az első technikai szünetre (8:4). A látogató továbbra sem kapta el a fonalat, Farkas Mihály próbált új taktikát kitalálni (10:5), de csapata támadásai nem jöttek össze, és a védelem is sebezhető volt. A különbség egyre nőtt, fordulatnak nyoma sem volt, az UTE nem tudta szorítani a bajnokcsapatot (16:9). Farkas Mihály ismét időt kért (20:12), de ez a szett már elment (25:13, 1:0).

A második etapban sem történt változás, így az újpesti edző gyorsan időt kér (5:2), hogy megtörje a BSE lendületét, de a technikai szünetre négypontos hazai vezetéssel mentek el a csapatok (8:4). Az újpestiek nem tudták kikapcsolni a játékból Sándor Renátát, aki azonban egy kis hullámvölgybe került a folytatásban, több ki nem kényszerített hibát vétett, így gyorsan felzárkózott az UTE (12:11). Hazai időkérés után megfordult a tendencia, és a második technikainál ismét négy volt közte (16:12). Farkas Mihály ismét időt kért (19:13), lecserélte Battlay Krisztinát, helyette Rácz Márta érkezett a pályára, majd Kapuvári Melindát is pihentette, de az eredmény nem lett szorosabb (25:16, 2:0).

A harmadik szett elején jelentősen javult az Újpest védekezése, ekkor kezdtek igazán küzdeni a játékosok, és az első technikainál szoros eredménnyel mehettek pihenni (8:6). Gyorsan jött az egyenlítés (8:8), sőt a mérkőzés folyamán először át is vette a vezetést a vendég (10:11). Gyors BSE-időkérés (10:12) után elkezdett igazán jól játszani az UTE, amelynek egyre pontosabbak voltak a támadásai (12:15). Ismét időt kért a városmajori együttes, de az újpesti lányok továbbra is jól koncentráltak. Dambendzet Nathalie lendületbe jött, és igen fontos pontokat szerzett, így a harmadik szettet sikerült megnyerni csapatának (22:25, 2:1).

A negyedik etap elején is folytatta remek támadójátékát Dambendzet, így az első technikaira megnyugtató vendégelőnnyel mentek a csapatok (5:8). A BSE edzője időt kért (5:9), egyre idegesebben adta a taktikai utasításokat. Kovács Tímea is magára talált, így tovább növelte előnyét az UTE. Ismét időt kért a hazai csapat (6:13), többet cserélt is, de az újpesti lányok szárnyaltak tovább. Egyre több ki nem kényszerített hibával játszott a BSE, így az edző becserélte a fiatalokat (9:16), majd Farkas Mihály ugyanezt tette, mindenki a döntő szettre készült már (13:25).

Az utolsó etapban Dambendzet továbbra is igen jó formában ütött, Sándor Renáta nyitást rontott, majd technikai hibát követtek el a hazaiak, így kétpontos vezetésre tett szert az UTE (3:5). Az újpestiek védekezése folyamatosan javult, hihetetlen akarat tükröződött a lányok arcán, így az első technikaira szép előnnyel mentek (5:8). A BSE sem adta fel, sikerült egyenlítenie (9:9).  Az izgalom a tetőfokára hágott, izzott a levegő a városmajori csarnokban! A csapatok hihetetlenül küzdenek, de egy Dambendzet bombával és egy szemtelen Szombathelyi Kitti-ejtéssel elment két ponttal az UTE (10:12). Megrázta magát a BSE, azonnal egyenlített, és persze jött is az időkérés az Újpest részéről (12:12). Előbb Sándor Renáta, majd Szombathelyi Kitti rontott ütést. Utolsó mozzanatként Rácz Márta a blokkba ütötte a labdát, így rendkívül nagy csatában egy hajszállal alulmaradt csapata (15:13, 3:2).

Extraliga, nők, elődöntő, 3. mérkőzés

BSE-FCSM – Újpesti TE 3:2 (13, 16, –22, –13, 13)
Városmajor, 200 néző. Játékvezetők: Hóbor, Mezőffy
BSE: Horváth A., Tóthné, Gudmann, Sándor R., Hackl, Kötél D. Csere: Tóth A. (liberó), Gregori, Kolada, Szűcs K. Edző: Hollósy László
Újpest: Várhegyi, Dambendzet, Papizsanszka, Battlay, Kapuvári, Kovács T. Csere: Ancsin I., Nagy F. (liberók), Szombathelyi K., Rácz, Lutter E., Ancsin K., Runge. Edző: Farkas Mihály

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:4, 16:9, 20:12. 2. játszma: 8:4, 12:11, 16:12, 19:13. 3. játszma: 8:6, 10:10, 10:12, 12:16, 20:21. 4. játszma: 5:8, 6:13, 9:16. 5. játszma: 3:5, 5:8, 8:9, 10:10, 10:12, 13:13

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:1, a BSE javára.

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

Farkas Mihály: – Egy hajszállal maradtunk el a bravúrtól. Bízom benne, hogy szerdán visszajövünk a Városmajorba.

(forrás: utevolley.hu)