A Honvéd Zrínyi SE hazai pályán 3:2-re kikapott az NRC-Kazincbarcika csapatától a női NB II Keleti-csoportjában, az alapszakasz 16. fordulójában. A mérkőzés képgalériája ide kattintva megtekinthető!

A Zrínyi szempontjából a mérkőzésnek nagy volt a tétje, győzelem esetén ugyanis pontszámban utolérte volna a Kazincbarcikát a fővárosi együttes.

A mérkőzés első játszmája a házigazda elképzelései szerint alakult. A Honvéd a teljes szettben irányította, uralta a játékot, és biztosan nyert (25:19, 1:0). A második felvonásban változatlan felállással kezdtek a csapatok, viszont megváltozott a játék képe. Most a vendégek irányítottak, és elsődlegesen jó szerváiknak köszönhetően 17 perc alatt sima részgyőzelmet arattak (16:25, 1:1).

A harmadik szettre sem sikerült felrázni a fővárosi csapatot. A Zrínyi játékosai ott folytatták, ahol az előző szettben abbahagyták. Rossz nyitásfogadás, enervált, vérszegény támadójáték jellemezte ekkor a csapatmunkát. Az eredmény 20 perc alatt újabb vereség (19:25, 1:2). A negyedik játszmában pályára került Paholcsek Erika és Horváth Orsolya. Jó kezdést követően újra az történt, amit a taktikai értekezleten megbeszéltek a hazaiak. Tudatosan helyezett szerváik, lendületes támadásaik egyre növekvő előnyt, majd egyenlítést eredményeztek (25:19, 2:2).

Az utolsó felvonásban a Zrínyi kezdeti lendülete a térfélcseréig tartott (8:6). Ezt követően ismét jöttek a gyenge nyitásfogadások, és a nem túl pontos feladások nyomán megremegett az ütőjátékosok keze, nem tudták ponttal befejezni támadásikat. Mindezek miatt a vendégek jelentős előnyhöz, és játszma-, illetve mérkőzéslabdához jutottak. Ezekből még kettőt hárított a házigazda, de ennél többre már nem futotta (13:15, 2:3).

Mindkét csapat rapszodikusan játszott, és a döntő szettben a sikert jobban akaró, lelkesebben röplabdázó vendégek szerezték meg a győzelmet.

NB II, nők, Keleti-csoport, alapszakasz, 16. forduló

Honvéd Zrínyi SE – NRC-Kazincbarcika 2:3 (19, –16, –19, 18, –13)
Békásmegyer, 30 néző. Játékvezetők: Árpás K., Harsági
Zrínyi: Kiss V., Lakatos D., László Zs, Váradi, Juhos, Nagy Cs. Csere: Ehmann (liberó), Horváth O., Paholcsek. Edző: Kovács István
Kazincbarcika: Lovász, Medve, Nánássy N., Baglyos B., Bányi, Baglyos V. Csere: Rostás (liberó), Nánássy E., Balázs B., Balogh C. Edző: Juhász Krisztián

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:3, 11:8, 17:13. 2. játszma: 6:9, 10:13, 12:15, 14:21. 3. játszma: 3:3, 6:11, 12:18, 17:24. 4. játszma: 5:1, 10:4, 15:9, 23:16. 5. játszma: 2:3, 6:5, 8:6, 8:10, 9:11, 11:14

(forrás: zrinyivolley.shp.hu)