Akárcsak tavaly, a TEVA-Gödöllői RC idén is elbúcsúztatta a Békéscsabai RSE-t a női Extraliga negyeddöntőjében! A gödöllőiek idegenben 3:1-re nyertek a második meccsen, így lezárták a párharcot. Jelentős hátránnyal indultak a viharsarkiak, hiszen a két nappal korábban megsérült Molcsányi Rita nem léphetett pályára.

Mindkét együttesen az első perctől kezdve látszott, hogy nagyon odafigyel a mérkőzésre. A csabaiak szerettek volna egyenlíteni a két nappal korábbi vereség után, a Gödöllő pedig arra készült, hogy ne legyen harmadik meccs. Az első technikai szünetig felváltva vezettek a csapatok. Nagyon sok hosszú labdamenetet láttak a nézők, mindkét csapat nagy hangsúlyt fektetett a védekezésre. A játékrész közepén néhány szerencsés momentum után viszont ötpontos előnyre tett szert a vendégcsapat. Ez meg is zavarta a Békéscsabát, amelynek a védekezése lanyhult, a támadásokba pedig rendre hiba csúszott. A Gödöllő egyre bátrabban játszott, a csabaiakon az időkérések és a cserék sem segítettek, így a vendégeké lett az első szett (0:1).

A második játékrész elején ismét a hosszú menetek domináltak, ám a technikai után ismét jött egy békéscsabai rövidzárlat. Nyitásokat rontottak, labdákat néztek el a hazaiak, de ez az időszak csak átmenetinek bizonyult. A folytatásban három-négy ponttal elhúztak, a Gödöllő visszakapaszkodott. Ez tartott egészen a játékrész végéig, a finisben aztán a hazaiak nem ismertek elveszett labdát, és egyenlítettek (1:1).

A harmadik szett meglehetősen rosszul kezdődött a csabaiak számára. Mintha egy kissé elaludtak volna. Ám ahogy magukhoz tértek, egyenlítettek. Csak átmenetinek bizonyult a fellángolásuk, ugyanis ismét sok hibával folytatták a szettet. A Gödöllő harcosnak bizonyult, remekül sáncoltak a vendégek, és keményen támadtak. A játékrész finisére alaposan elhúztak, s előnyüket megtartva behúzták a szettet (1:2).

A negyedik játékrész elején mindkét együttes hullámzó teljesítményt nyújtott. Egy kis előny itt, egy kis előny ott, aztán a gödöllőiek nagyon rákapcsoltak. Kriegel Zsófia pedig külön örülhetett, hiszen 12:9 után nyolc alkalommal egymás után nyithatott, ami ugye azt jelenti, hogy zsinórban nyolc pontot szereztek a vendégek. Ez az előny tetemesnek bizonyult, ugyanis hiába támadt fel sokadszor a Békéscsaba, s hiába egyenlített az utolsó pillanatban, a vendégek még kétszer ütöttek, ami nemcsak játszmagyőzelmet jelentett számukra, hanem a mérkőzés megnyerését is.

A Békéscsaba hiába játszott jobban, mint két nappal korábban, mégis fejet kellett hajtania a Gödöllő előtt.

Extraliga, nők, negyeddöntő, 2. mérkőzés

Békéscsabai RSE – TEVA-Gödöllői RC 1:3 (–18, 21, –18, –24)
Békéscsaba, 300 néző. Játékvezetők: Hóbor, Csikós Z.
Békéscsaba: Sherman 7, Bozóné 14, Jezerniczki 7, Fésüs E. 7, Soós N. 17, Pallag 9. Csere: Bucsi (liberó), Kerepeczki, Czina, Horváth V., Jenei. Edző: Nagy Attila
Gödöllő: Merkószki 8, Széles 15, Kriegel É. 11, Szakmáry 17, Németh Zs. 17, Kriegel Zs. 4. Csere: Lékó (liberó), Tóth L., Kriegel O. 6. Edző: Deme Gábor

Jók: Bozóné, Soós N., illetve Merkószki, Szakmáry, Németh Zs., Lékó

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:5, 8:6, 10:13, 12:17, 14:21, 18:23. 2. játszma: 7:3, 8:7, 13:9, 14:13, 18:14, 19:17, 21:17, 21:21. 3. játszma: 1:4, 6:6, 8:12, 13:14, 14:21, 18:23. 4. játszma: 4:4, 4:7, 12:9, 12:17, 15:18, 16:21, 19:21, 21:24, 24:24

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:0, a Gödöllő javára.

Nagy Attila: – Megérdemelten jutott tovább a Gödöllő, mert játékosai ma is kevesebbet hibáztak, mint a mieink.
Deme Gábor: – A mérkőzésre rányomta bélyegét a nagy tét, egymás hibájából éltek a csapatok. Annak köszönhetjük győzelmünket, hogy mi kevesebbszer rontottunk. Óriási volt a küzdelem a pályán.