A címvédő Fino-Kaposvár hazai pályán két szoros és egy sima szettben 3:0-ra (23, 24, 18) nyert a Kalo-Méh-Kecskeméti SE ellen a férfi Extraliga 1-4. helyéért zajló középszakaszának második fordulójából elhalasztott mérkőzésen. A két csapat a jövő héten az alföldi városban ismét találkozik egymással.

Az elmúlt évek legjobb két magyar csapatának rangadóján az első szett kiélezett csatát hozott, két pontnál nem is volt nagyobb a különbség a küzdő felek között. 21:20-ig nem is kért időt egyik edző sem, egy kicsit mindig a Kecskemét járt előrébb, de a házigazda rendre egyenlített. A kaposváriak a ponterős Schulcz István blokkjával vették át a vezetést, és Hoboth Ákos nemsokára kialakította a 25:23-as végeredményt (1:0).

A térfélcsere után Bagics Balázs pontjai adták meg az alaphangot, és a vendégek sokáig csak tisztes távolból követték a bajnoki címvédőt. A Kaposvár már 21:15-re is vezetett, de idő előtt kiengedett. A jól küzdő Kecskemét élt a lehetőséggel, és Dorcsák Lajos blokkjaival egy pontra zárkózott, Farkas Péter megmozdulása nyomán pedig egyenlíteni tudott (24:24). A kaposváriak ezután ismét kézbe vették a sorsukat, és előbb Schulcz bombázta be a labdát az alföldiek térfelére, majd Csoma Krisztián nyitott egy véleményes ászt, ezzel dőlt el a játszma sorsa (26:24, 2:0).

A második szett végén erősen vitatták a vendégek, hogy a pályán belül, vagy azon kívül ért-e földet a labda, így a harmadik játékrészt rögtön egy sárga lap és a vele járó kaposvári pont vezette be... A Kecskemét a játszma első felében jól tartotta a lépést a házigazdával, a második technikai szünetben azonban már négy pont volt a két csapat közti különbség. Bagics bombája vezette be a szett utolsó harmadát, és időnként már szép labdameneteket is láthattak a nézők. A Kaposvár újra elkapta a fonalat, és gondoskodott a nyugodt, izgalmak nélküli befejezésről. A hetvenperces találkozó végére a csereként beállt Szabó Alpár ütése tett pontot.

Extraliga, férfiak, középszakasz, a 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Fino-Kaposvár – Kalo-Méh Kecskeméti SE 3:0 (23, 24, 18)
Kaposvár, 250 néző. Játékvezetők: ifj. Szabó P., Éva T.
Kaposvár: Kaszap 4, Bagics Balázs 7, Nagy J. 8, Schulcz 19, Hoboth Á. 7, Csoma 7. Csere: Dömötör (liberó), Szabó A. 1. Edző: Kántor Sándor
Kecskemét: Dorcsák 5, Tóth I G. 2, Rapi 4, Somodi 8, Farkas P. 6, Csala 11. Csere: Szabó T. (liberó), Bokor G. Edző: Karagics Mátyás

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:5, 6:5, 8:6, 11:11, 15:15, 18:18, 21:21, 23:21, 24:22. 2. játszma: 4:0, 8:2, 11:7, 13:8, 16:12, 21:15, 24:21, 24:24, 25:24. 3. játszma: 3:3, 6:6, 9:9, 12:12, 17:12, 19:15, 22:16, 24:17

(forrás: kapos.hu)