Csúnya zakó a ligazárón

2011.02.20. 23:48

Csalódást okozott híveinek a Fino-Kaposvár férficsapata a Közép-európai Liga záró mérkőzésén. A somogyiak hazai pályán 3:0-ra kikaptak a horvát OK Mladost Marina Kastela ellen, az alapszakasz 11. fordulójából elhalasztott meccsen. A statisztika ide kattintva megtekinthető!

A Közép-európai Liga alapszakaszának utolsó mérkőzésén a kaposváriak egyértelműen a győzelem reményében léptek pályára, annál is inkább, mert az ősszel a horvátok otthonában is nyerni tudtak három szettben. Ehhez képest már az első játszma csalódást okozott. A Kastela végig vezetve magabiztosan győzött. A somogyiak álmosan játszottak, és rendre kifogtak rajtuk a vendégek nyitásai, így jobb híján mindig csak futottak az eredmény után. A szett derekán ugyan egy pontra felzárkózott a magyar bajnok, többre azonban nem futotta erejéből.

A térfélcsere után egy ideig úgy tűnt, mintha kicserélték volna a hazai társaságot. Bagics Balázs ásznyitása adta meg az alaphangot, és az első technikai szünetben már 8:4 volt az állás. A folytatásban ledolgozta hátrányát a lelkes vendéggárda, 11:11 után azonban újra a somogyiak következtek. Szabó Alpár remek szervájával vett újabb lendületet a magyar csapat, de még a 15:11-es előny sem volt elég ahhoz, hogy megnyugodjon az együttes. A játékosok rengeteget hibáztak, a Kastela pedig nemsokára átvette a vezetést, és a végén be is húzta a szettet... 21:21 után már nem született kaposvári pont, a fiúk igen könnyen megadták magukat, ami kissé érthetetlen volt a jelenlévők számára.

Négy gyors ponttal nyitott a Kaposvár a harmadik játékrészben, de ezúttal sem sikerült megbecsülnie a megszerzett előnyt. Rancic foghatatlan nyitásával 8:8-nál egyenlített a Kastela, így jöhetett az első somogyi időkérés, 8:12-nél pedig a második... A Kastela már 17:10-re vezetett, amikor észbe kapott a házigazda, és előbb Schulcz szerzett fontos pontokat, majd Kaszap blokkjával zárkózott 19:15-re a csapat. A sorozatos nyitásrontások és a pontos horvát támadások azonban megpecsételték a Kaposvár sorsát.

A nézők közül ezen az estén legfeljebb azok örülhettek, akik nyertek a tombolán... A Kaposvár kilátástalan játékkal a hetedik helyen fejezte be a Közép-európai Liga alapszakaszának küzdelmeit.

Közép-európai Liga, férfiak, alapszakasz, a 11. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Fino-Kaposvár – OK Mladost Marina Kastela (horvát) 0:3 (–21, –21, –17)
Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Bajci, Fatrdla (szlovákok)
Kaposvár: Kaszap 3, Bagics Balázs 10, Szabó A. 6, Németh F. 8, Hoboth Á. 9, Csoma 3. Csere: Deák (liberó), Schulcz 12, ifj. Laszczik, Nagy J. 1. Edző: Kántor Sándor
Kastela: Hitev 2, Rancic 6, Cosic 13, Srdoc 9, Suker 5, Skocic 7. Csere: Brozic (liberó), Bozic 2, Mocic 1. Edző: Ivan Rancic

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:4, 5:8, 6:11, 9:15, 16:17, 18:21. 2. játszma: 1:0, 5:1, 8:4, 8:6, 11:11, 14:11, 16:12, 16:15, 17:19, 19:19, 21:21. 3. játszma: 4:0, 5:3, 8:5, 8:12, 10:12, 10:17, 16:20