A BITT-Kaposvári NRC 3:1-re nyert az Újbuda TC otthonában a női NB I 1-4. helyéért rendezett középszakaszának hatodik, utolsó fordulójában. A somogyiak győzelmükkel csoportjuk második helyén zártak, így a Békéscsabai RSE ellen osztályozót játszhatnak az Extraligába jutásért.

A Szolnok elleni szép győzelem megadta a régóta várt lendületet a kaposvári csapatnak, és a lányok egyértelműen a két pont reményében léptek pályára az Újbuda TC csepeli otthonában. Az első szettet szoros küzdelem végén, a másodikat pedig már magabiztosan nyerte a látogató. A somogyiak a harmadik játékrészben már 24:21-re vezettek, de végül kikaptak... A negyedik játékrészben újból összekapta magát a kaposvári társulat, és végig vezetve győzött.

Ezzel eldőlt, hogy a Kaposvár a tavalyi évhez hasonlóan osztályozót játszhat az Extraliga-tagságért. Az ellenfél a Békéscsaba lesz, az első mérkőzést február 11-én, pénteken idegenben, a visszavágót pedig 13-án, vasárnap 16 órától, a Városi Sportcsarnokban vívják a somogyiak.

Az újoncként kiváló alap- és középszakaszt produkáló Szolnok végül csak rosszabb játszmaaránya miatt maradt le az osztályozóról!