A Békéscsabai RSE 3:0-ra kikapott a MÁV Előre SC otthonában. A viharsarkiak székesfehérvári veresége azt jelenti, hogy immár biztosan a hetedik helyen végeznek, tehát osztályozót játszanak az NB I második helyezettjével.

Mindkét együttes felfokozott hangulatban kezdte a találkozót, érződött rajtuk, hogy itt ma nincs kegyelem. A csabaiak kapták el jobban a fonalat a legelején, és hatékony támadásaikkal az első technikai pihenőre 8:3-as vezetéssel vonulhattak. Ezután kicsit elaludt a vendég, két pont különbségig is felzárkóztak a hazaiak, de hamar magára talált a Békéscsaba és a második pihenőre 16:10-es vezetésre tett szert. A vendégek hibái következtek ismételten, nyitásrontások, rossz támadások. Nagy Attila edző úgy érezte, 18:14-es vezetésnél beszélnie kell játékosaival. A szép szó nem használt, a fehérváriak 20:20-nál utolérték ellenfelüket. A békéscsabaiak trénere 22:21-es fehérvári vezetésnél kért időt ismét. Fej-fej mellett lépkedtek az együttesek a végjátékban. Végül a hazaiak örülhettek a játszmagyőzelemnek (25:23, 1:0).

A második játékrész is békéscsabai fölénnyel kezdődött. Molcsányi Rita nyitásai hatékonynak bizonyultak, a hazaiak nem tudtak hatékony támadásokat indítani. A technikai pihenő után a fehérváriak pontosabban fogadtak, a látogató viszont visszaesett támadóerőben. 12:11-re a hazaiaknál volt az előny, amit a második szünetig hárompontosra növeltek. A fehérváriak mezőnyben mindent összeszedtek, hiába próbálkoztak bármivel a vendégek. 23:18-ra vezetett a MÁV, ekkor még felzárkózott egy pontra a Békéscsaba, de az etapot ismét a hazaiak húzták be (25:22, 2:0).

A harmadik játszma elején Jezerniczki helyett Czina, majd pár ponttal később Sherman helyett Jenei érkezett a pályára. A játszmában végig a hazai csapat vezetett két-három ponttal. A második technikai előtt sikerült felzárkóznia a Békéscsabának egy pontra. 19:19-nél jött az egyenlítés, de a fehérvári gépezet ekkor újból beindult és 25:21-re megnyerték a harmadik játékrészt, s ezzel a mérkőzést is (3:0).

Extraliga, nők, középszakasz, az 5-8. helyért, 5. forduló

MÁV Előre SC – Békéscsabai RSE 3:0 (23, 22, 21)
Székesfehérvár, 100 néző. Játékvezetők: Adler, Mocsnik
MÁV Előre: Vacsi 12, Dzunic 6, Antal A. 7, Papp D. 7, Tálas 4, Meek 4. Csere: Deli-Germann (liberó), Kondor T. Edző: Fésüs Irén
Békéscsaba: Molcsányi R. 6, Sherman 2, Jezerniczki 5, Fésüs E. 8, Soós N. 16, Pallag 8. Csere: Bucsi (liberó), Bozóné 2, Czina, Jenei 2. Edző: Nagy Attila

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:8, 7:9, 9:12, 10:16, 14:18, 18:20, 20:20, 23:21, 23:23. 2. játszma: 1:4, 2:6, 4:8, 5:9, 8:11, 14:12, 16:13, 19:14, 21:16, 23:18, 23:22. 3. játszma: 3:4, 8:7, 10:8, 12:10, 14:11, 15:14, 18:15, 19:19, 20:20

Fésűs Irén: – Nyertünk!
Nagy Attila: – Sajnos nagyszerű kezdés után ismét saját magunkat vertük meg, az ellenfél meg köszönte szépen, élt a lehetőséggel.

Újpesti TE–Nyíregyházi Főiskola SE 3:0 (10, 13, 19)
Megyeri út, 100 néző, v.: Szabó Zs., Stefik
Újpest: Ancsin K., Szombathelyi K., Kovács T., Kapuvári, Várhegyi, Battlay. Csere: Ancsin I. (liberó), Rácz, Runge, Lutter E., Hadnagy R. Edző: Farkas Mihály
Nyíregyháza: Akimova, Szikszai, Botos F., Török, Morvai, Tóth D. Csere: Savic, Homoki. Edző: Kolozsi János

Kolozsi János: – Minden szettben javuló tendenciát mutattunk, pozitívum, hogy a végén mosolyogva tudtunk lejönni a pályáról, mert jelen helyzetünkben, ebben az összetételben kihoztuk magunkból a maximumot.

(forrás: brse.hu)

Címkék: máv békéscsaba röplabda fehérvár extraliga brse máv előre