A vártnál sokkal nehezebben nyert a Fino-Kaposvár hazai pályán a férfi Közép-európai Liga alapszakaszának 16. fordulójában a horvát HAOK Mladost Zagreb ellen. A somogyiak hiába vezettek már 2:0-ra, végül nagy nehézségek árán győztek 3:2 arányban, így három helyett csak két pontot kaptak. Statisztika itt!

A kaposváriak 3:0-s vereséget szenvedtek novemberben Zágrábban, így a visszavágás vágya is fűthette a somogyi fiúkat a Táncsics Mihály Gimnázium csarnokában, szerény körülmények között megrendezett visszavágón. A sereghajtó horvátok Ammerman ásznyitásával ijesztettek rá a magyar bajnokra az elején, ezután azonban már az történt a pályán, amit a hazai játékosok akartak. A somogyiak fokozatosan növelték előnyüket, és biztosan hozták az első játszmát. A kaposvári együttes tagjai hatásosan nyitottak, és a sáncmunkájuk is elsőrangú volt.

A térfélcsere után a csereként beállt Damjanovic, Peterlin páros új színt hozott a vendégek játékába. A horvátok jobban összpontosítottak, felpörögtek, és a szett első felénél négy ponttal vezettek (8:12). A Kaposvár Hoboth remek blokkjával zárkózott két pontra, ezután azonban Damjanovic vette sikerrel tűz alá a hazai térfelet, és már hat pont volt a két csapat közti különbség. A Mladost edzője ügyesen sáfárkodott játékosaival: akik pályára léptek, rögtön pontokkal mutatkoztak be. A hajrában Bagics Balázs ásznyitásával 20:22-re felzárkózott a házigazda, néhány pillanat múlva pedig máris egyenlő volt az állás. Bagics továbbra is ellenállhatatlan volt a nyitóhelyen, Németh Ferenc pedig gondoskodott róla, hogy ezt a szettet is a hazaiak nyerjék (25:23, 2:0).

A horvátok a harmadik játékrészben sem eresztettek le, mindent megtettek azért, hogy megnehezítsék a kaposváriak dolgát. A Mladost az első technikai szünetben három ponttal vezetett, a másodikban már öttel, és még ez sem volt elég: Kántor Sándor edző 11:19-nél kénytelen volt időt kérni... Szétesett a hazaiak játéka, a zágrábiaknak pedig minden bejött, és ezúttal a végjátékot sem rontották el (2:1).

A negyedik szettben már 6:3-ra vezetett a Zágráb, amikor Kaszap Tamás szemfüles pontjával és Bagics ütésével villant a Kaposvár, de a somogyiak ezután is bosszantó hibákkal hozták helyzetbe a tabella utolsó helyezettjét. A folytatásban a magyaroknál volt az előny, a csereként beállt Schulcz pontjával pedig már 17:14-re is vezettek. Kaszap, majd Csoma blokkjával gyűjtötte tovább pontjait a házigazda, de még ezzel sem sikerült megtörnie a jól küzdő horvátok ellenállását. A vendégek 19:19-nél befogták ellenfelüket, és a nem mindennapi, fordulatokban gazdag végjátékban kiharcolták az egyenlítést is (25:27, 2:2). A Kaposvár még a meccslabdával sem tudott élni...

Bagics Balázs két gyors pontja vezette be az ötödik, rövidített játékrészt, Nojic azonban nemsokára egyenlített. Fej-fej mellett haladt a két csapat, a házigazda 10:8-as állásnál jutott lélegzethez, ezután pedig állva hagyta ellenfelét. 14:10 után Hoboth Ákos ütése tett pontot a csaknem kétórás csata végére. A végén legalább a győzelemnek örülhettek a somogyiak...

Közép-európai Liga, férfiak, alapszakasz, 16. forduló

Fino-Kaposvár – HAOK Mladost Zagreb (horvát) 3:2 (16, 23, –15, –25, 10)
Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Bajci, Lisa-Victorini (szlovákok)
Kaposvár: Kaszap 9, Bagics Balázs 12, Nagy J. 9, Németh F. 21, Hoboth Á. 11, Csoma 9. Csere: Dömötör, Deák (liberók), Gergye, Laszczik 1, Schulcz 2. Edző: Kántor Sándor
Mladost: Ammerman 6, Nojic 9, Sabljak 1, Ivanisevic 2, Tropan 11, Mihajl 5. Csere: Sarcevic (liberó), Damjanovic 19, Peterlin 2, Colic 8. Edző: Zeljko Nojic

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 6:3, 8:5, 10:6, 10:8, 13:8, 16:10, 17:13, 23:14, 24:15. 2. játszma: 0:1, 2:2, 4:4, 7:7, 7:9, 8:12, 11:13, 11:17, 14:17, 16:18, 16:20, 18:22, 20:22, 24:22, 24:23. 3. játszma: 1:3, 3:5, 5:8, 8:9, 8:11, 11:12, 11:20, 12:22, 15:24. 4. játszma: 2:3, 3:6, 6:8, 9:8, 10:9, 10:11, 12:11, 14:14, 19:14, 19:19, 20:20, 20:22, 22:22, 23:23, 24:23, 24:25, 25:26. 5. játszma: 2:0, 3:1, 4:2, 4:4, 6:6, 8:7, 8:8, 14:8, 14:10

(forrás: kapos.hu)