Ennek a fele sem tréfa! A női NB I-ben újonc Szolnok előbb bejutott a felsőházba, majd az 1-4. helyért zajló középszakaszban továbbmenetel. A negyedik fordulóban hazai pályán nyert 3:1-re az Újbuda ellen, így már az osztályozót jelentő második helyen áll!

A pénteki, viszonylag sima szolnoki győzelmet feledve a vendég fővárosiak az első játékrész kezdetén egyenrangú ellenfelei voltak a Szolnoknak. Felváltva estek a pontok, és a vendégek még vezettek is 11:10-re. Ekkor rázta meg magát a Szolnok, és több jó támadással elhúzott 18:13-ra. Ez a különbség meg is maradt a játékrész végéig, amelyet Nyári Virág három élményszámba menő pontja zárt (1:0).

A második játszma inkább küzdelmet hozott, mint szép játékot. A hazaiak elhúztak három-négy ponttal, de a mindkét csapatra jellemző nyitási és támadási hibák kiegyenlítetté tették a mérkőzést. Valahogy 21:21 után mégis a hazai csapat tudta behúzni a játszmát, amelyet most Hegedűs Anna sáncból és szélsőtámadásból szerzett pontjai zártak.

A harmadik szettben érezhetően az Újbuda mindent egy lapra feltéve küzdött. Sokkal dinamikusabb volt a mezőnymunkája, mint ellenfelének. Próbálta behozni hátrányát a Szolnok, de 13:14-nél egy jól időzített időkérés, majd 18:19 után a jól mezőnyöző ellenfél hiúsította ezt meg. Így a vendégek felzárkóztak (2:1).

A negyedik játszmában, ha lehet, még szorosabban alakult az állás. Igaz, a hazaiak egyszer elhúztak 13:7-re, de Fekete Krisztina edző időkérése újra segített csapatán (13:12). A szoros eredmény ebben a játékban most nem a hibákból, hanem a jó teljesítményekből adódott. Míg a Szolnokból Nyári Virág, de különösen Karakas Margit, addig az Újbudából Kovács Eszter és dr. Balczó Noémi találta meg többször is a parkettához vezető legrövidebb utat a labdával. A két feladó, Illésné Bordás Mónika és Szűcs Anita is jól irányította a támadásokat és több pontot is szereztek a feladások helyetti áthúzásokból. A mérkőzés végén a Szolnok összpontosított jobban és sikerült megőriznie jó hazai mérlegét.

NB I, nők, középszakasz, az 1-4. helyért, 4. forduló

Szolnoki Főiskola RK-SI – Újbuda TC 3:1 (16, 21, –19, 23)
Szolnok, 50 néző. Játékvezetők: Szabó Zs., Tillmann
Szolnok: Illésné, Karakas M., Nagy B., Szigediné, Kun B., Nyári V. Csere: Pammer N. (liberó), Hegedűs A., Rigó E. Edző: Gulyás Ferenc
Újbuda: Szűcs A., dr. Balczó, Korbel, Kovács E., Bánhidy, Gombai. Csere: Kovács D. (liberó), Pilissy, Molnár B., Varga R., Jakab T. Edző: Fekete Krisztina

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 10:11, 18:13, 23:16. 2. játszma: 3:3, 10:6, 17:16, 21:21, 24:21. 3. játszma: 3:2, 5:10, 13:14, 14:18, 18:19, 19:23. 4. játszma: 4:1, 8:7, 13:7, 13:12, 19:20, 21:22, 24:23

NB I, nők, középszakasz az 1-4. helyért,