Lelkes és lendületes játékkal verte 3:1-re az új struktúrában felálló Veszprémi Egyetemi SC a vendég Agria RC-Eger együttesét a női NB I 5-8. helyéért zajló középszakaszának harmadik fordulójában. A bakonyiak sikere jó előjel a vasárnapi visszavágó előtt.

Régi-új szerkezetben kezdett a veszprémi csapat, Kovács Anikó visszakerült centerposztra, Környei Dóra pedig kikerült a szélre. A szerkezetváltás jót tett a VESC játékának, az első pillanattól kezdve jól működött a gépezet. 6:2-re és 10:5-re is vezettek a hazaiak, majd folyamatosan növelték előnyüket. 21:8-nál már tetemes volt a különbség, tíz pontra még sikerült visszajönniük a vendégeknek (23:13), de a veszprémiek magabiztosan hozták el a játszmát (25:13, 1:0).

A második szettben magára talált az Eger, megtörte a hazaiak lendületét. Többnyire a vendégek vezettek egy-két ponttal, de Oláh János edző tanítványai nem engedték el jobban a hevesieket. 4:6 után 10:13-nál és 11:14-nél volt három pont a különbség, majd jött egy remek veszprémi sorozat, zsinórban öt pontot szerezve megfordította az állást a VESC (16:14). A megszerzett előnyt gyorsan megduplázták a hazaiak (19:16), de a lelkes vendégek egyenlítettek (19:19). Óriási mentéseknek és jó blokkoknak köszönhetően három pontot szereztek a bakonyiak (22:19), majd a megszerzett előnnyel jól gazdálkodva, a második játszmalabdát értékesítve megnyerték a második felvonást is (25:22, 2:0).

A harmadik szettben 3:3-ig tudta tartani a lépést a vendégcsapat, ekkor azonban a régen látott lelkesedéssel és győzni akarással játszó veszprémi lányok egy ötös sorozatot produkáltak (8:3). Hatpontos vezetésnél (10:4) már kezdték ízlelgetni a hazai drukkerek a sima győzelem ízét, de nem adta magát könnyen az Eger, és egy négypontos szériát bemutatva újra nyílttá tette a játszmát (13:12). Még az egyenlítést (15:15), sőt a vezetést (16:17) is kiharcolták a vendégek, ami a harmadik játszmában a már megszokott veszprémi hullámvölgy első jele volt. 19:17-nél visszavették a vezetést a bakonyiak, és bár a hajrában sikerült fordítania az Egernek (21:23), mégis a VESC jutott két mérkőzéslabdához. Egyiket sem sikerült értékesíteniük, így megérdemelten nyerte meg a harmadik játszmát a végletekig küzdő vendégcsapat (25:27, 2:1).

A negyedik játék az előzőhöz hasonló izgalmakat hozott. 9:9-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a vendégeknek sikerült először hárompontos előnyre szert tenniük (11:14). Időben kapcsoltak a veszprémiek, és fordítottak 17:15-re, majd 17:16 után állva hagyták az egrieket. Hosszú, látványos labdamenetek mellett hatot ütöttek zsinórban a hazaiak, ezzel néhány perc alatt el is döntötték a mérkőzést. Jó csapatnak szerencséje is van, de a lelkesedés, és az összpontosítás is kellett a ritka sorozathoz (23:16). Nem tudott már visszajönni az Eger a hétpontos hátrányból, így lélektanilag is fontos győzelmet aratott a VESC, amiből lehet meríteni a vasárnapi visszavágó előtt (25:17, 3:1).

NB I, nők, középszakasz, az 5-8. helyért, 3. forduló

Veszprémi Egyetemi SC – Agria RC-Eger 3:1 (13, 22, –25, 17)
Veszprém, 150 néző. Játékvezetők: Kiss Z., Tillmann
Veszprém: Tobak, Környei, Telek, Szelle, Földesi, Kovács A. Csere: Kelemen (liberó), Molnár B. Edző: Oláh János
Eger: Petrás, Hajdú B., Tóth E., Imreh, Kolman, Róth I. Csere: Izsák A. Edző: Juhászné Tóth Mária

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:4 16:7 23:13. 2. játszma: 7:8 16:14 23:21. 3. játszma: 8:3 15:16 23:23. 4. játszma: 8:6 16:15 23:17

Oláh János: – Végre sikerült átlépnünk a saját árnyékunkat.
Juhászné Tóth Mária: – Vasárnap megpróbálunk javítani. El kell ismernem, hogy a rutinos hazaiak megérdemelten nyertek.

Palota-Böllhoff – Kalocsai SE 3:0 (12, 21, 19)
A mérkőzés képgalériája ide kattintva megtekinthető!

NB I, nők, középszakasz az 5-8. helyért,