A Dág a Sümeg ellen, a Csepel pedig a Kodolányi ellen nyert 3:1-re hazai pályán a férfi NB I alapszakaszának 14. (utolsó) fordulójában. Az már korábban eldőlt, hogy ez a két csapat jut fel az Extraligába.

A meccs a Csepel számára kicsiben olyan volt, amilyen az egész eddigi év, azaz hullámzó teljesítmények, helyenként nagyon szép dolgok, amelyeket a következő pillanatban óriási bakik követtek. A meccs fej-fej melletti küzdelemmel indult, 8:6 volt még csak az előny az első időnél, aztán Buzás Miklós remek szervasorozatával 16:7-re meglépett a házigazda. 19:8-nál már eldőlni látszott minden, és a magabiztos fővárosi részsiker nem is maradt el (25:11).

Ahogyan ilyenkor lenni szokott, túlságosan megnyugodott mindenki a Csepelben, de az elején még így sem volt gond, igaz csak 8:7 volt az eredmény. 12:10-nél és 16:14-nél is vezetett még a hazai csapat, de mivel egyetlen ellentámadást sem tudott értékesíteni, a Fehérvár pedig nem rontott, ezért benne volt a levegőben a fordulat lehetősége is. 19:16-nál úgy tűnt, ezt a szettet is megnyeri a házigazda, de három buta hiba után már egyenlő volt az állás. Innen felváltva születtek a pontok, 24:23-nál a Csepelnek nem sikerült értékesítenie a játszmalabdáját, aztán fordult a kocka és 25:26-tól a vendégek diktáltak. Végül a második lehetőségükkel éltek is, és egy hosszú labdamenetet követően egy ledobás után megnyerték a második felvonást.

A harmadik szettben nagyon görcsös volt mindenki, nehezen születtek a pontok, de miután 7:6-os állásnál meg lesérült a Kodolányi centere, és a vendégek cserélni voltak kénytelenek, úgy nézett ki, rendeződnek a dolgok csepeli szempontból. 13:11-nél aztán sárga lapot kapott a hazai kispad, és a 16:14-es technikai időnél még mindig nem volt megnyugtató az előnyük. Innen viszont varázsütésre megváltozott minden, és pillanatok alatt 20:14 lett az állás. Ez a hatpontos differencia meg is maradt a végére (25:19, 2:1).

A negyedik, és egyben utolsó rész igen kellemetlenül indult a csepeliek számára (0:3, 4:8), ekkor igencsak belibbent a terembe az ötödik szett réme, de aztán megemberelte magát a fővárosi csapat, és 11:11-nél egyenlíteni tudott. Persze, ekkor még nem sikerült élni a lelki előnnyel, és 13:12-ről pillanatok alatt 14:16 lett az eredmény, sőt 15:18 is volt! 20:20 után a végén még akadt egy kis izgulnivaló, de 25:22-re a Csepel győzött, s ezzel 3:1-re nyert.