Mindkét élen álló csapat hazai pályán nyert a női NB I alapszakaszának 12. fordulójában. A Kaposvár az Egert, a Miskolc pedig az Újbudát győzte le. A nap egyetlen idegenbeli sikerét a Palota könyvelhette el Kalocsán.

Az alapszakasz első körében 0:2-ről fordított Egerben 3:2-re a Kaposvár. A somogyi lányok ezúttal nem titkoltan nyugodtabb, kevésbé izgalmas találkozóra számítottak, és nem is kellett csalódniuk.

Az első szettben végig a hazaiak irányították a játékot. Többször elhúztak ellenfelüktől, de az egriek mindig felzárkóztak, 19:19-nél pedig egyenlítettek. A végjátékban már egyértelmű volt a helyzet: a határozottabb kaposváriak Horváth Petra és Balajcza Barbara szép sáncával biztosították sikerüket (25:21, 1:0).

A térfélcsere után sem változott a helyzet: az első pontot ugyan a vendégek szerezték, erre azonban öttel válaszolt a Kaposvár, és már nem is engedte igazán közel magához a négy közé jutásért küzdő hevesi együttest. A második technikai szünetben már 16:9 volt az állás, és a csereként beállt játékosok is hozzátették a magukét a játékhoz. A 25:21-es eredményt Szombathelyi Szandra alakította ki egy kemény és pontos ütéssel (2:0).

Álmosan kezdődött a harmadik játékrész, és eleinte a vendégek jártak előrébb a pontgyűjtésben, aztán Ihász Dóra ásznyitásaival és Kondor Gabriella pontjával ellépett a Kaposvár, és a hétpontos hátrányt már nem tudta ledolgozni az Agria RC. Kondor Gabriella meccslabdához juttatta csapatát, Izsák hosszú ütése pedig pontot tett a bő egyórás küzdelem végére.

Juhászné Tóth Mária: – Küzdelmes mérkőzésen veszítettünk, ennyivel jobb volt az Extraligára aspiráló Kaposvár.

NB I, nők, alapszakasz, 12. forduló

BITT-Kaposvári NRC – AVE-Agria RC-Eger 3:0 (21, 21, 16)
Kaposvár, 150 néző. Játékvezetők: Mezőffy, Prukner
Kaposvár: Pálfy 1, Balajcza 12, Rák 10, Horváth P. 6, Pintér Zs., Harmath 7. Csere: Horváth Zs. (liberó), Szombathelyi Sz. 6, Kondor G. 3, Ihász 3, Győrbíró 1, Császár. Edző: Halász Márta
Eger: Hajdú 1, Izsák 7, Imreh 10, Dancs 2, Róth 8, Petrás 8. Csere: Répánszki (liberó), Kolman 2. Edző: Juhászné Tóth Mária

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:4, 16:14, 19:19, 23:20, 24:21. 2. játszma: 0:1, 5:10, 8:4, 16:9, 21:19, 24:21. 3. játszma: 0:1, 3:4, 6:4, 8:6, 14:7, 14:11, 19:12, 21:16, 24:16

Albrecht-Miskolci VSC-MISI – Újbuda TC 3:1 (7, –22, 16, 21)
Miskolc, 100 néző. Játékvezetők: Csizmarik, Bodrogi
Miskolc: Mosonyi 20, Leidgeb 14, Rédei 6, Kovács E. 17, Szajkó 5, Szabó 8. Csere: Nagy (liberó), Sitkey 5. Edző: Toma Sándor
Újbuda: Szűcs A. 3, dr. Balczó 7, Jakab 5, Wéber, Kovács E. 20, Gombai 6. Csere: Kovács D., Varga, Bánhidy. Edző: Fekete Krisztina

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:1, 9:3, 14:3, 18:6, 20:6. 2. játszma: 2:1, 4:5, 6:11, 10:14, 11:16, 15:19, 22:24. 3. játszma: 1:3, 8:4, 11:7, 16:14, 20:15, 24:17. 4. játszma: 4:2, 8:5, 14:10, 16:13, 18:14, 20:14, 21:16, 22:19

Toma Sándor: – Hullámzóan játszottunk, mezőnyben a közti játékban ellenfelünk megnehezítette a dolgunkat, de nagyon örülök a győzelemnek.

Kalocsai SE – Palota-Bölhoff 1:3 (–14, 13, –12, –9)
Kalocsa, 80 néző. Játékvezetők: Éva T., Adler
Kalocsa: Vörös V. 6, Dabis 1, Szele A. 9, Csintalan 13, Vörös M., Szigeti. Csere: Bessenyei (liberó), Ladányiné 4, Gál 1, Orovicz 1. Edző: Kováts Ágnes
Palota: Balogh B. 5, Kiss R., Szepesi 11, Karácsonyi 6, Valasik 9, Chován 14. Csere: Hajagos (liberó), Kása, Őrsi 1. Edző: Szalayné Sebők Éva

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:3, 8:16, 13:20. 2. játszma: 6:2, 9:4, 12:7, 20:8, 23:12. 3. játszma: 3:0, 4:6, 8:16, 10:21. 4. játszma: 4:6, 7:7, 8:15, 9:20

Kováts Ágnes: – A második szettben játszottunk, úgy, ahogyan kellene, és amit tudunk. A harmadik szett elejére elfáradtunk, vereségünk okát a rosszabb fizikai állóképességünk okozta.
Szalayné Sebők Éva: – Bár mindkét csapat a kiesés elkerüléséért harcol, de egyik csapat se érdemelné meg az NB II-t.

(forrás: kapos.hu, MVSC, Kalocsa)

Címkék: eger miskolc palota kaposvár agria röplabda kalocsa újbuda bitt mvsc