Az AVE-Agria RC-Eger hazai pályán 3:0-ra nyert a Palota-Böllhoff ellen a női NB I alapszakaszának kilencedik fordulójában. A hevesiek ezzel javítottak a pénteki, Újbuda elleni vereséget követően, és még mindig van esélyük a legjobb négy közé kerülésre.

NB I, nők, alapszakasz, 9. forduló

AVE-Agria RC-Eger – Palota-Böllhoff 3:0 (16, 20, 17)
Eger, 50 néző. Játékvezetők: László É., Bátkai-Katona
Eger: Petrás, Hajdú, Tóth E., Imreh, Dancs, Róth. Csere: Répászki (liberó), Izsák. Edző: Juhászné Tóth Mária
Palota: Kása, Szabó D., Valasik, Chován, Balogh, Karácsonyi. Csere: Péter K. (liberó), Örsi, Fodor. Edző: Szalayné Sebők Éva

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:6, 16:12, 23:17. 2. játszma: 8:5, 16:10, 23:18. 3. játszma: 7:8, 16:13, 23:16

Juhászné Tóth Mária, az Eger edzője: – Kezdünk csapattá érni. A csapat végre igazán csapatként funkcionált, és nem hat különálló emberként. Úgy érzem, ezt a meccset csapatjátékkal nyertük meg. Nem játszottunk jól, de győzelmünkhöz nem férhetett kétség.

8. Kalocsa 10 pont (8:22)
A Szolnok és a Kalocsa egy meccsel kevesebbet játszott, egymás elleni mérkőzésüket november 28-ra halasztották.

(forrás: agriasport.hu)