A Békéscsaba elleni, drámai körülmények között megnyert bajnoki meccs lendületet adott az Újpesti TE csapatának. Az UTE a női Extraliga alapszakaszának hatodik fordulójában a továbbra is nyeretlenül sereghajtó Nyíregyházi Főiskola SE otthonában győzött 3:0-ra. A találkozó képgalériája ide kattintva megtekinthető!

A lázas Roma Flórát és a sérült Botos Fruzsinát nélkülöző hazaiak kényszerből két feladóval kezdtek az egykori válogatottakkal, valamint az előző szövetségi kapitánnyal érkező fővárosiakat. Hiába kapaszkodtak a hőn áhított első győzelemért a szabolcsiak, az első és a második játszmában futottak az eredmény után, a harmadik szettben pedig a végjátékot rontották el.

Extraliga, nők, alapszakasz, 6. forduló

Nyíregyházi Főiskola SE – Újpesti TE 0:3 (–17, –19, –23)
Nyíregyháza, 150 néző. Játékvezetők: Csikós, Nagy L.
Nyíregyháza: Akimova 2, Lévai 8, Sipos T. 6, Szikszai 10, Sipos Z. 8, Savic B. 1. Csere: Szalai G. (liberó), Morvai 4, Tóth D. 2. Edző: Kolozsi János
Újpest: Kovács T. 10, Ancsin K. 1, Rácz M. 13, Dambendzet 17, Battlay 4, Szombathelyi K. 7. Csere: Nagy F. (liberó), Lutter E. Edző: Farkas Mihály

Az eredmény alakulása, 1. játszma (19 perc): 2:0, 2:6, 9:11, 13:17, 13:23. 2. játszma (22): 1:3, 5:3, 5:8, 14:18, 14:21, 17:21. 3. játszma (23): 4:2, 7:8, 13:12, 14:17, 17:17, 17:20, 21:21, 21:24.

Kolozsi János: – Jelenlegi állapotunkban, Botos Fruzsina és Roma Flóra nélkül négy-kettes szisztémában kezdtünk. Szettről szettre javuló teljesítményt nyújtottunk, és újból nagyon sajnálom, hogy a harmadik játszmában nüánszokon múlott a részsiker.
Farkas Mihály: – Harcosan játszó, jól küzdő Nyíregyházát sikerült szettvesztés nélkül legyőznünk, aminek külön örülök. A tüdőgyulladásból felépülő Lutter Eszter csereként kapott lehetőséget feladóposzton, és nagyon jól teljesített, csakúgy, mint a tizenhét éves, a kezdőhatosban helyet kapó Ancsin Kitti.

Vasas Duna Autó Óbuda – NRK-Nyíregyháza 3:2 (–26, 19, –19, 19, 12)
Folyondár utca, 200 néző. Játékvezetők: Vári, Pőcze
Vasas: Milovits, Dékány, Nagy E., Takács Zs., Oláh V., Miklai. Csere: Vatai (liberó), Lutter L., Szalma, Lévai. Edző: Jókay Zoltán
Nyíregyháza: Erdős Zs., Katona B., Bodnár N., Ilyés, Kapuvári, Erdősné. Csere: Petróczy (liberó), Pető T. Edző: Kőhalmi Richárd

(forrás: szon.hu)