A Szolnoki RK-SI hazai pályán 3:2-re nyert a Nyíregyházi FRK ellen a férfi NB I alapszakaszának hatodik fordulójában. A szabolcsiaknak ez volt megszakítás nélkül a harmadik, összesen pedig a negyedik bajnoki vereségük.

Az elmúlt napokban elhunyt egykori szolnoki röplabdázók, Balogh János és Oláh László emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. Az első és a második játszmában lényegesen kevesebb hibával, magabiztosan röplabdázott a házigazda, s úgy tűnt, játszmaveszteség nélkül megszerzi a győzelmet. A harmadik rész elejétől azonban leült a hazaiak játéka, főleg a feladások pontosságában mutatkoztak komoly hullámzások, amit a tapasztalt játékosokból álló vendégcsapat kihasznált. A gyakran kihagyó összpontosítás következtében elvesztett harmadik és negyedik játszma után időben ébredtek a szolnokiak, akik a döntő szettben már nem adtak újabb esélyt kitartóan küzdő ellenfelüknek.

NB I, férfiak, alapszakasz, 6. forduló

Szolnoki RK-SI – Nyíregyházi FRK 3:2 (20, 23, –23, –23, 12)
Szolnok, 100 néző. Játékvezetők: Csikós, Nagy L.
Szolnok: Bede, Tarjányi, Kovács S., Hoffart, Szöllősi, Bodonyi. Csere: Gulyás (liberó), Rása A., Tóth I., Rása G. Edző: Juhász György
Nyíregyháza: Szilágyi, Kulcsár, Tolnai, Bugyi, Ádám, Szabó A. Csere: Pampuch, Hubicska, Hamvai. Játékos-edző: Bugyi József

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:7, 8:10, 13:12, 17:17, 22:19. 2. játszma: 5:4, 10:6, 10:9, 14:9, 18:14, 22:15, 24:20. 3. játszma: 3:6, 9:9, 12:9, 12:14, 13:19, 18:19, 22:24. 4. játszma: 3:5, 8:8, 11:13, 17:15, 18:19, 23:22. 5. játszma: 3:1, 6:2, 9:3, 11:6, 13:9

Juhász György: – Két nyert játszma után elhittük, hogy könnyedén befejezhetjük a mérkőzést, ami majdnem megbosszulta magát.
Bugyi József: – Későn lendültünk játékba, az ötödik szettben pedig túl nagy előnyt adtunk ellenfelünknek.